Причини відмови у видачі кредиту в Україні

2
4.7 / 5
TOTAL SCORE

от 0,01% - 1,25% в день

3
4.4 / 5
TOTAL SCORE

1,00% в день

Кредитування – це відома і популярна послуга видачі коштів у позику на певних кредитних умовах відповідно до підписаного кредитного договору між позичальником (клієнтом) і кредитором (організацією).

На даний момент ринок кредитування перебуває на стадії затребуваності, адже українці активно користуються послугами кредитування. Оформити кредит можна як у банківських установах, так і в організаціях з кредитування та мікрокредитування, які пропонують кредитні продукти і програми для потенційних клієнтів.

Причини відмови у видачі кредиту
  • Для того, щоб оформити позику онлайн клієнт заповнює власними даними необхідні форми і поля в заявках для подальшої перевірки організаціями та прийняття рішення про видачу коштів у позику, або відмову в такій видачі;
  • Відомо, що організації вивчають заявки клієнтів, аналізують дані, платоспроможність потенційних позичальників, перевіряють кредитну історію та визначають їхній кредитний рейтинг. У разі коли клієнт проходить такі перевірки, йому видають кредит, у протилежному випадку ні.

Які можуть бути причини відмови у видачі кредиту?

Перелік таких причин може бути різним і конкретна відповідь про відмову не завжди доводиться до відома клієнту. Здебільшого найстандартнішим фактором відмови є негативна кредитна історія позичальника, наявність кредитів в інших організаціях і поточних заборгованостей. Розглянемо більш детально причини відмови у видачі кредиту, через які організація може відмовити в кредитуванні позичальнику, і фактори, які впливають на ухвалення рішення по кредиту.

Особливості вивчення потенційного клієнта під час оформлення кредитів

Під час оформлення запиту на видачу кредитних коштів у фінансовій установі, клієнта вивчають за певною стандартною процедурою.

Підкреслимо кілька характерних особливостей:

  • Банки детально вивчають кредитну історію клієнта, аналізують доходи та витрати потенційного позичальника, вимагають довідку про доходи та витрати клієнта. Таким чином, варто зазначити, якщо ви плануєте звертатися за кредитуванням до банківських установ, тоді довідка про доходи буде вам необхідна;
  • При оформленні позики на велику суму, клієнт може додатково надати інформацію про фінансову допомогу клієнта, наприклад про наявність застави або поручителя. Це може позитивно розглядатися під час аналізу клієнта і можливості видачі йому кредиту;
  • Також, під час погодження кредиту, банки звертають увагу на те, де обслуговується клієнт, де має відкриті рахунки, депозити тощо;
  • Фінансові організації дивляться на кредитний рейтинг клієнта, наявність заборгованостей і кредитів, з метою визначення рівня надійності клієнта як потенційного позичальника;
  • Кредитний досвід також може зіграти свою роль під час ухвалення рішення. Адже, бувають випадки коли клієнту відмовляють лише через те, що клієнт не досяг певного віку, або просто не має кредитної історії.
  • Далі розглянемо як саме впливає кредитна історія на процес погодження та видачі кредитних коштів.

Кредитна історія позичальника та її роль під час розгляду заявок на кредит

Кредитна історія позичальника вивчається під час оформлення запиту та анкети на видачу кредиту. Варто звертати увагу, що всі кредити і заборгованості видно в кредитній історії. Таким чином, якщо клієнт проблемно закривав уже раніше оформлені кредити, мав заборгованості та прострочення тощо. Тоді це може негативно вплинути на рішення про видачу кредиту. Такі недоліки у вигляді прострочень і непогашення своєчасно кредиту, можуть знижувати всі шанси видачі кредиту потенційному позичальнику.

Для загального розуміння опишемо, яка інформація розміщена в кредитній історії, це:

  • особиста інформація позичальника – і ПІБ, і контакти, статус сімейного стану, місце проживання, місце роботи, реєстрації тощо;
  • дані про фінансовий стан у вигляді місячного заробітку;
  • інформація про всі раніше отримані позики, а саме їх кількість, суми позик, наявність прострочених платежів, заборгованості тощо.

Платформа, на якій зберігаються всі кредитні історії, – це бюро кред.історій УБКІ, сюди інформація надходить від різних фінансових установ, як-от страхові, організації з кредитування, фін.компанії тощо.

Для того, щоб підняти і поліпшити кредитний рейтинг, якщо є погана кредитна історія, варто звернути увагу на такі дії як погашення кредитів і закриття поточних заборгованостей. Приміром, підняти свій рейтинг можна шляхом отримання декількох міні-кредитів на незначну суму та їх погашення вчасно, наприклад у такій організації з мікрокредитування як Finstar або Манівео. Таким чином, рейтинг клієнта підніметься, а історія наповниться новими закритими кредитами вчасно і без прострочень.

  • Виходячи з викладеного рекомендується завжди правильно розраховувати свої фінансові можливості при оформленні кредитів;
  • Працювати над погашенням отриманої позики вчасно і коректно, вносити необхідні платежі і закривати кредити вчасно без затримок і штрафних комісій;
  • Варто закривати кредити згідно із зазначеними термінами та умовами в раніше підписаному кредитному договорі з організацією, яка видавала позику позичальнику.

Що зробити щоб не отримати відмову в онлайн-кредиті

Причини відмови у видачі мікрокредитів

Дедалі більше людей звертаються по фінансову допомогу до онлайн сервісів із мікрокредитування, адже цей спосіб отримання грошей швидший і менш трудомісткий, ніж у банках. Таким сервісам не потрібно надавати довідки про доходи, наявність офіційної зарплати, вони лояльно ставляться до всіх своїх клієнтів, але іноді трапляється, що і онлайн сервіс відмовив у кредиті:

Причина 1: ви допустили неточності під час заповнення заявки

Для того щоб отримати кредит, онлайн сервіси пропонують спочатку заповнити заявку. У такій заявці може бути від 5 до 25 полів, частіше зустрічаються розгорнуті форми, як наприклад у сервісі Moneyveo. Такі заявки-анкети на 20 і більше полів створені для того, щоб зібрати максимум інформації, і сервісу не доводилося турбувати клієнтів дзвінками та додатковими питаннями.

Під час заповнення заявки вам знадобляться дані про місце проживання, сім’ю, паспортні дані, інформація про щомісячні доходи та витрати. Зверніть увагу, що заповнювати цю інформацію потрібно дуже уважно і не припускатися помилок, інакше МФО сервіс вкаже на помилки і попросить їх виправити. Зверніть увагу, що інші сервіси можуть не вказувати на допущені помилки під час заповнення і просто відмовити у видачі кредиту, подумавши, що клієнт намагається ввести їх в оману.

Причина 2: Недостатньо коштів

Для того щоб видати оптимальну суму, яку клієнт зможе без труднощів оплатити, фінустанови просять надати їм інформацію про щомісячні доходи і витрати. Ґрунтуючись на наданих даних, вони прораховують скільки грошей у вас залишається після вирахування витрат і чи достатньо суми, що залишилася, для погашення кредиту, якщо суми недостатньо, сервіс може запропонувати суму, меншу за ту, яку позичальник заявив спочатку.

Онлайн сервіси беруть до уваги як офіційні доходи позичальників, так і неофіційні. Тому деякі користувачі намагаються завищити суми своїх доходів. Але це не найкращий спосіб роздобути бажані гроші, тому що кредит потрібно буде повертати, та ще й з відсотками. У такому разі погасити кредит буде важко, а якщо прострочити з оплатою, то відсотки буде підвищено, а кредитну історію зіпсовано.

Причина 3: Багато боргів

Зазвичай, наявність відкритих кредитів в інших фінансових установах не є приводом для відмови в позиці з боку онлайн-сервісу. Усе залежить від того, скільки грошей у підсумку залишається у клієнта на погашення нового кредиту. Якщо коштів достатньо, кредит буде схвалено, якщо ні – відхилено.

Причина 4: Великі прострочення за кредитами

Банки не видають кредити людям з поганою кредитною історією (КІ). На відміну від банків, МФО сервіси не вимагають від своїх клієнтів ідеальної КІ. Для сервісу головне, щоб ви не були “злісним неплатником”, тобто кілька разів брали кредити в різних установах і постійно зволікали з датою погашення. Інформація про погашення кредитів знаходиться в Бюро кредитних історій.

Хто не відмовить у позиці з поганою кредитною історією

Хто не відмовить у позиці з поганою кредитною історією

Наявність протермінувань, незакритих кредитних зобов’язань або навіть заборгованості за користування рахунком у банку – будь-яка з цих причин може стати фатальною, коли терміново потрібні гроші, а банк не бажає мати справи з потенційно проблемним позичальником. Саме виходячи з цих суджень український ринок кредитування поступово змінюється, стаючи більш лояльним до позичальників.

Чи можна якось змінити кредитну історію?

Зіпсована кредитна історія ще не привід опускати руки. Кожен громадянин України має право раз на рік, подавши запит до БКІ та безкоштовно дізнатися свою кредитну історію і, розуміючи цілісну картину, поліпшити її. Реабілітуватися в очах кредитора і отримати шанс на видачу позики можна за допомогою таких варіантів:

  1. Завчасно попереджайте кредитора про можливі проблеми зі своєчасною виплатою, таким чином ви зможете уникнути пені за прострочення;
  2. Раніше допущені протермінування виправити ви не зможете, однак якщо надасте в банк повний пакет документів, які свідчать про вашу поточну платоспроможність і надійність, є ймовірність позитивного для вас рішення;
  3. Використовуйте сервіси онлайн-кредитування. Наприклад, ви можете звернутися в компанію Moneyveo, яка досить лояльна до своїх клієнтів і якщо у вас були незначні протермінування раніше, шанс отримати гроші буде досить високий.

Як МФО можуть допомогти покращити кредитну історію

Якщо ви оформите мікрокредит в МФО і закриєте його вчасно, то ви зможете:

  • поліпшити власний кредитний рейтинг;
  • підкоригуєте свій кредитний профіль;
Причини відмови у видачі кредиту на картку

Часті запитання по темі видачі кредитів та відмов в Україні

Різні питання виникають в користувачів:

  • де можна оформити кредит?
  • як це краще зробити?
  • що потрібно знати перед тим, як оформлювати мікрокредит?
  • які сервіси мають найкращі умови?
  • які МФО видають онлайн кредити для тих у кого негативна кредитна історія?
  • як вчасно повернути кредит?
  • що робити, коли протермінування по кредиту?
  • а якщо відмовили, що робити в такому випадку?

Якщо такі або інші запитання у вас виникають, запитуйтесь в коментарях і ми спробуємо вам допомогти.

Як оформити кредит онлайн в Україні так, щоб тобі не відмовили?

Мікрокредитні сервіси на цьому спеціалізуються як найкраще: Манівео, Швидко Гроші, Тенго та інші. Отримати гроші на картку можна отримати швидко і без жодних проблем, але, незважаючи на найвищий рівень благонадійності позичальника, трапляються іноді відмови в подібних сервісах, що тут вже говорити про банки, тому дуже важливо відповідати всім необхідним вимогам конкретної фінансової компанії. Починаючи від віку, ромадянства до наявності офіційного чи неофіційного доходу та загалом, наявності працевлаштування.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Сергій Коваль/ автор статті

Вже понад 9 років займаюсь розглядом та аналізом кредитного та мікрокредитного ринку в Україні. Копірайтер та контент-менеджер проекту OnlineCredit.in.ua

Додати коментар