Банки і повна кредитна ставка на першій сторінці

Банки і повна кредитна ставка має бути зазначено вже тільки на першій сторінці, щоб користувачі відразу могли орієнтуватися в умовах і це було максимально прозоро.

Цю інформацію і не тільки НБУ вказав на своїй Facebook сторінці або на сайті НБУ

Банки и полная кредитная ставка
Всі банківські кредити в Україні

Банки і повна кредитна ставка

За споживчим кредитом банки вже повинні вказувати єдину ставку, включаючи всі комісії і платежі за всі послуги. Позичальник повинен чітко, зрозуміло і відразу бачити інформацію про вартість обслуговування кредиту. Прозорість на ринку банківських послуг дозволить користувачам краще орієнтуватися у вартості послуг конкретного банку.

Зміни розрахунку споживчих кредитів

НБУ, також, змінив розрахунок споживчих кредитів в Україні, так як з 19.01.20 вступили в силу вимоги про захист прав користувачів фінансових послуг. Іншими словами, фінансові продукти повинні стати ще прозорі і цікаві користувачам. Контролювати це буде крім НБУ та Національна комісія з цінних паперів та фндовому ринку, а також, Нацкомфінпослуг.

Вимоги відносяться до: банкам, ломбардам, страховим компаніям, іншим компаніям, які надають фінансові послуги.

Це важливо, тому що порушують найчастіше ті, хто недобросовісно рекламує фінансові послуги або компанії у яких непрозорі умови і можуть бути приховані платежі: комісії, касові операції, додаткові оплати за дострокове погашення і т.д. Через це багато людей не можуть розрахувати свої сили і потрапляють в “фінансову яму” з якої самим дуже складно вибратися. Причин насправді дуже багато:

  • не можна повністю прочитати договір
  • зміни в договорі без інформування позичальника
  • колектора

Але, також, багато людей навіть не дивляться докладно в умови і не читають повністю документи. Вони оформляють кредит і все, а потім скаржаться на умови, на які самі погодилися!

Є мікрокредітной компанії, які надають кредити під 2% / день, а це 730% річних, і потрапивши в прострочення можна дуже швидко отримати в борг у 50 тис. грн і навіть більше. А це вже порушення, так як: пеня не може перевищувати подвійної ставки НБУ; також, пеня не може бути більше 15% від суми простроченого платежу; і пеня не може бути більше половини суми, яку отримали в борг!

ст. 21 ЗУ “Про споживче кредитування”

Також, ще однією проблемою є послуги 3й сторони і оплата за такі послуги, особливо різні страхування.

Спрощення кредитних договорів

Кредитні договори дуже довгі і незрозумілі часто для користувачів. Позичальник може просто читаю довгий кредитний договір упустити для себе важливу інформацію. Все повинно бути коротко, по суті і прозоро. Тому договори будуть спрощені, а важливі моменти виділені 14 шрифтом, щоб користувачі розуміли умови більш детально і ставилися з більшою відповідальністю до кредитів.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
cpacredit/ автор статті
Додати коментар