Чи можна жити в кредит: плюси і мінуси

Життя в кредит: за і проти. який вибір зробити?

Основні моменти споживчого кредиту. На що звернути увагу. Брати кредит на покупку бажаної речі чи не варто? Плюси життя в кредит. Недоліки.

Можно ли жить в кредит Украина

[lt id=”2″]

Чи можна жити в кредит

Сучасний світ сповнений спокус. Нас оточує безліч товарів, які можуть значно поліпшити якість життя. Але не всі мають можливість придбати те, що хочеться тоді коли з’явилося таке бажання. Саме тому популярність споживчих кредитів, які щосили рекламують на телебаченні і не тільки, зростає з кожним днем.

Чи варто брати позику на покупку бажаного мобільного телефону або автомобіля? Чи можна жити в кредит? Це найпоширеніші питання, що задаються споживачами. Спробуємо розібратися.

Корінь зла або благо?

Сьогодні велика частина населення країни живе вже не від зарплати до зарплати, а від однієї щомісячної виплати по кредиту до іншого. Це істотно впливає на розподіл сімейного бюджету. Тому, коли підходить час вносити черговий платіж, багато хто замислюється: Чи можливо жити в кредит і далі? Або варто виплатити заборгованість і назавжди розпрощатися з кредитною організацією?

Банки и мікрокредитні установи, надають гроші для споживчого кредиту, багато хто сприймає як абсолютне зло. Але якщо підійти до питання кредитування грамотно і розібратися в даному питанні, то з’ясується, що він має безліч позитивних сторін. На жаль, на даний момент, репутація кредиту має негативні відгуки.Це можна пояснити двома причинами:

  • споживачі брали кошти необдумано і зовсім не тривожилися, що їх потрібно буде віддавати. Тут може бути застосована знаменита приказка, в якій говориться: «береш чуже, віддаєш своє», а зі своїм так важко розлучатися;
  • недобросовісні банківські установи, спекулюють на процентних ставках і маніпулюють на комісіях.

Це повинен знати кожен

Іноді нам так складно відмовити собі в покупці того, чого ми так прагнемо. Але грошей на нову річ немає. Тоді ми вдаємося до послуг банків, які допомагають здійснити нашу мрію, надаючи споживчий кредит. Одним з найбільших переваг такої позики є той факт, що ми можемо отримати бажане негайно.

А якщо врахувати, що багато споживчі кредити надаються без відсотків, як свідчить реклама. Звідси і питання: якщо все так добре і можна жити в кредит, то навіщо відмовляти собі в задоволенні?

Але не поспішайте! Все не так просто. Давайте розберемося, що ж означає це «Хвалений» безвідсотковий кредит? Відсутність відсотків при покупці чого-небудь на взяті в борг гроші – перше, на що трапляються споживачі.

Тут є маленький нюанс: жоден банк не стане надавати послуги без певної вигоди для себе.Тому ваш, так званий, «безвідсотковий кредит» складається з:

  • комісії, що стягується при оформленні одноразово (Від 20% до 25% від вартості товару);
  • оплата за обслуговування кредиту. вона становить близько одного або трьох відсотків і виплачується щомісяця;
  • страховки. У випадках, коли сума видаються кредитних коштів велика банк залишає за собою право вимагати від позичальника (тобто вас) застрахувати своє життя і здоров’я.

Тепер підіб’ємо підсумок і підсумовуємо все виплати. Вийде, що ви кожен місяць буде віддавати банківської організації приблизно 12-36% понад вартість товару, на який було оформлено цей самий кредит.

Тому, перш ніж прийняти рішення про кредитування зважте всі за і проти, гарненько обміркуйте, чи можна жити в кредит і прийнятно чи такий стан речей для вашої родини. Ретельно вибирайте банк, і уважно читайте умови вашого кредитного договору. Тоді ви зможете благополучно придбати потрібну вам річ в кредит, не опинившись у «розбитого корита».

За та проти

Безсумнівно, кредитна система, успішно розвивається в нашій країні, має одну істотну гідність – розвиток економіки. але цей факт не дає відповідь на питання: чи можна жити в кредит, він не дає відповідь простому споживачеві. Тому необхідно знати всі за і проти такого життя.

Почнемо з плюсів:

  1. Отримання бажаного тут і прямо зараз. Наприклад, ви захотіли купити путівку – купили, або новий телефон – купили, або пральну машину – купили, або просто пообідати в хорошому ресторані – зайшли і пообідали. Маючи кредитні кошти, можна насолоджуватися життям, а не відкладати все на потім. Але пам’ятайте, що це можливо за умови грамотного підходу. І не забувайте, що потім все ж доведеться за все заплатити.
  2. Грамотність.Регулярне використання кредитів дозволить вам підвищити рівень фінансової грамотності. Це можливо за умови, що ви не бездумно набираєте кредитні кошти в кожному банку, який згоден їх вам надати. Візьміть власний досвід в даній сфері і розберіться в системі кредитних систем. Тоді ви зможете брати кредит на більш вигідних для вас умовах і вчасно його погашати. А, маючи гарну кредитну історію, з часом з’явиться можливість взяти більший кредит, наприклад на розвиток вашого бізнесу.
  3. Захист від форс-мажорних обставин. На жаль в нашому житті ситуації, що вимагають термінового вирішення і витрат з фінансової сторони не рідкість. Не завжди ми хочемо розкривати друзів і близьких в свої проблеми. А тому кредит стане прекрасною «паличкою-виручалочкою».

Тепер про мінуси:

  1. Здоров’я.Взявши гроші в борг, ви будете перебувати в постійному нервовому напруженні. Адже їх потрібно віддати і думка про те, що необхідно повернути позику, та ще й без затримок не покине вас, поки не погасите його.
  2. Відсотки.Пам’ятайте, що будь-який кредит має свої процентні ставки, а тому не варто відкладати виплати або порушувати терміни. Дуже часто позикодавця згадує про тих самих відсотках тоді, коли вони вже представляють собою значну суму. Будьте уважні і не порушуйте терміни кредитного договору.
  3. Обмеження. Взявши кредит, ви будете змушені вести більш стриманий спосіб життя. Виплачуючи регулярно велику суму, ви позбудетеся можливості зробити спонтанні покупки або просто звільнитися з місця роботи.
  4. Звичка.Регулярна трата грошей, яких у вас немає, може перетворитися в образ життя. Ви ризикуєте, стати одним з тих, хто бере новий кредит, щоб погасити старий.

І все ж відповісти на питання:чи можна жити в кредит, ви повинні самі. Тільки ви вирішуєте, що варто робити, а що ні. Пам’ятайте тільки: оформляючи покупку в кредит або беручи гроші в борг у банків, робіть все грамотно і обдумано, розраховуйте свої сили! Саме в цьому випадку ви отримаєте бажане і не наживете собі проблем.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Коваль/ автор статті

Вже понад 9 років займаюсь розглядом та аналізом кредитного та мікрокредитного ринку в Україні. Копірайтер та контент-менеджер проекту OnlineCredit.in.ua

Додати коментар