Податок на зарплату і як його вірно розрахувати
А Ви знаєте які податки платять з зарплати кожного з нас і про яку суму йдеться? Обов’язково кожен місяць роботодавець повинен сплатити податок від зарплати, який виходить в результаті нижче представлених відрахувань:
- Всім відомий податок на доходи фіз осіб, або іншими словами прибутковий податок із зарплати (тут фіксований розмір до 20 відсотків);
- Якщо раптом трапиться так, що працівник стає безробітним, або відбувається нещасний випадок, проблеми зі здоров’ям, то тут буде задіяний єдиний соціальний внесок, який включає виплати до Пенсійного фонду держави, а також до Фонду загальнообов’язкового соц. страхування від держави. Речі буде йти про процентну ставку в рамках від 22-44%. Відсоток залежить від категорії, до якої належить платник і ситуації, що виникла – ризику типу діяльності.
- Нововведень податок з 2014 року – військовий збір розміром 1,5%

Якщо терміново потрібні гроші і не вистачає до зарплати:
[hz_price_table id=19439]
Податок на зарплату як розрахувати правильно?
Всі особи, які працюють офіційно повинні знати, що їх роботодавець оплачує податок за кожного із зарплати, звичайно ж в рамках законодавства України.
Як розрахувати податки на зарплату і зрозуміти що до чого?
Давайте розберемося на прикладі: якщо оцінити всі за офіційними паперами, то ваша зарплата становить 6000 грн. Виходить, що роботодавець щомісяця буде вичитувати з даної суми грошей такі податки на зарплату:
- Податок з зарплати на доходи фізичної особи – 18%;
- Спеціальний страховий внесок до Пенсійного фонду (ЄСВ) розміром – 33,26%;
- Податок на фінансування Збройних сил – 1,5% (ВС)
Як результат, виходить, що роботодавець в загальному заплатить 52,76%, що немало. У підсумку, виходить – з офіційної зарплати необхідно мінусувати 3165 грн. Це той самий податок від зарплати підприємець повинен заплатити в казну України.
Як розрахувати прибутковий податок із зарплати в точності?
Сьогодні в нашій країні існують дві ставки податку на доходи фізичних осіб. У тому випадку якщо в межах звітного місяця зарплата не стрибає дуже високо від мінімальної ставки, то в такому випадку визначення суми податків з зарплати буде розраховуватися до 18%, якщо ж вище (більше 12 тис.) То тут буде задіяна особлива висока ставка – 20 %.
Подивимося на даний приклад, якщо у працівника зарплата за місяць становить 10 тис гривень, то ми побачимо наступний розрахунок прибуткового податку з зарплати:
- Податок з зарплати на доходи фізичної особи – 1800 грн
- Військовий збір – 150 грн
- Виходить в загальному, що податок від зарплати буде – 1950 гривень
- А сама зарплата враховуючи всі податки – 8 тис. 50 грн
З цього всього стає зрозуміло, що в наших умовах бізнесу дуже складно утримувати і збільшувати масштаби своєї справи з такими витратами, трапляється часто так, що це зовсім не вигідно підприємцю. Як тільки почали приймати законопроекти про підвищення мінімальної зарплати – все бізнесмени відчули складності і ледве тримаються на плаву.
Сподіваємося, що після такого підбору матеріалу, ви чітко будите розуміти, як розрахувати податок на зарплату, і вже з точністю розумієте, який податок з зарплати буде дуже високим, ось і відповідь на питання чому нашим підприємцям так складно виходити з тіні і показувати, що у них є насправді.
Далі буде…
Category: Поради та корисні статті