Поповнити карту більше ніж на 5 тис. грн.

Поповнити картку більше ніж на 5 тис. Грн. тепер не так і просто. Більш детальна інформація щодо розпізнавання клієнтів при переказі грошей.

Ще в кінці квітня 2020 року було визначено нові вимоги в листу даних про платника і переводополучатель. Ці дані будуть завжди використовуватися при переказі грошей. Втім, за словами Національного банку, такий підхід не повинен значно вплинути на роботу великої кількості фінансових операцій пов’язаних з переказом коштів в Україні.

Такі зміни мають відношення до закону, який нещодавно вступив в силу і пов’язаний якраз з відмиванням грошей і доходів придбаних нелегальним шляхом. Банки починають таким чином контролювати всі операції з фінансів пов’язані з готівкою. Це стосується і перекладів в нашу країну з-за кордону.

httpv://www.youtube.com/watch?v=GApAPsQ-g_Y&feature=youtu.be

Поповнити картку більше ніж на 5 тис. Грн. – завдання ще та

Беручи до уваги, що на даний момент у нас карантин і всі відбувається із затримками і складнощами, то таке нововведення може не сподобається багатьом громадянам, яким стане відомо, що вони не можуть працювати зі своєю карткою, так як вона заблокована і вони повинні йти в банк і надавати інформацію про походження грошей, які з’явилися у них на карті, і платежах на суму більше 5000 грн.

Читайте також: Приватбанк Карта Універсальна

Відповідно до інформації поданої НБУ, в рамках закону будуть встановлені оновлені вимоги для переказу грошей, ці вимоги, як і говорилося вище, будуть стосуватися інформації про дві сторони фінансових операцій. Моніторинг і контроль належного рівня необхідний при проведенні грошових переказів не відкриваючи рахунок.

Нижче представлені дві головні вимоги:

  1. Ідентифікувати і підтверджувати платника;
  2. Надавати всі потрібні дані по платнику і переказу отримувачу.

Важливо пам’ятати, що всі нові вимоги в рамках Закону не передаються на:

  • Розрахунок за послуги житлово-комунального характеру, податки, пені / штрафи, інші необхідні платежі та збори (розмір суми не грає ролі);
  • Розрахунок за кредит в розмірі до 30 000 грн .;
  • Переказ коштів для виплат за товари і послуги, що здійснюється платником використовуючи платіжну карту, в разі, коли номер карти супроводжує переклад (розмір суми не важливий);
  • Переклади готівкою всередині країни сумою до 5 тис. грн.;
  • Зняття грошей з особового рахунку.

Щоб поповнити карту більше ніж на 5 тис. грн. потрібно щось довести

Нововведені закон дає право переказувати кошти готівкою а також поповнювати карткові рахунки в нашій країні в межах 5 тис. грн. не вказуючи того, хто виробляє цей платіж.

Не варто думати, що можна розбити велику суму на кілька платежів, наприклад, по 4,5 тис грн. Нацбанк надав деталі, зробивши основний акцент для банків на те, що отримати гроші по картці від перекладу до 5 тис. Грн людина може тільки тоді, якщо будуть відсутні будь-які ознаки взаємозв’язку даного перекладу з іншими перекладами коштів, в сумі понад 5 тис. гривень.

Виходить, що якщо хтось скине вам на карту 2 рази по 4 000, то може статися так, що банк пропустить таку операцію або ж, в гіршому випадку, просто зупинить переклад і заморозить рахунок одержувача, попросивши надати інформацію про походження цих грошей (типу, це матеріальна допомога або оплата за певну роботу, повернення старого боргу). Отже, все залежить від ваших пояснень, якщо банк їх приймає – ваші кошти будуть розблоковані або залишаться заблокованими, поки не будуть підтвердження їх законності.

До того ж, навіть якщо людині надсилають гроші з картки на вашу особисту карту, і відповідна сума буде більше 5 000 грн, то незважаючи на те, що вся інформація про відправника підтверджена і зрозуміла, ві все одно повинні будите підтвердити легальність цих коштів: звідки вони і за що саме їх вам відправили.

Як діяти і що доводити?

У разі якщо мова йде про оплату роботи, і потрібно поповнити карту більше ніж на 5 тис. грн. то просто сказати про це недостатньо, важливо ще й мати договір або акт виконання робіт підтверджує дану дію. Якщо це повернення боргу, то пару раз ви можете сказати, що була справа і гроші повертають, але потім такий варіант вже не прокотить і банк може запросити відповідну документацію.

Виходить, використання на практиці нововведень такого напряму з паралельним введенням системи ідентифікації в віддаленому режимі будуть помітно збільшувати набір банківських інструментів включаючи і інструментарії небанківських організацій фінансового спрямування.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
cpacredit/ автор статті
Додати коментар