moneyveo україна

Рада затвердила зміни в закон про споживчі кредити

Було запропоновано законопроект №1109 розширити дії ЗУ “Про споживчий кредит”. Зміни стосуються кредитів, які суммуються не більше 4723 грн за термін погашення менше ніж за 1 місяць. За даний закон проголосувало 369 депутатів!

Рада одобрила изминения в закон о потребительских кредитах

Зміни в закон про споживчі кредити

Цілі дані закону спроектували та унормірували сферу мікрокредитування в Україні та підвищили якість послуг для фізичних осіб.

Хочуть зробити наступне:

  • Вносять кредити сумми, які не більше 1 мінімальної зарплати (4723 грн на 01.01.20) і терміном не більше 1 місяця в реестрі БКИ;
  • Обмежити суму виплаченим заемщиком, якщо умови не виконуються (прострочка, штраф, пеня,% ставки …) в розмірі до 1 мінімальної зарплати, 2й сумми від такого договору;
  • Повинний бути дозвіл на передачу даних в УБКІ;
  • Зменшується термін поновлення даних в БКІ від 7 до 3 робочих днів.

Результати змін

Всі ці додаткові умови дозволять захистити позичальника від попадання в боргову яму, посилить перевірку кредитної історії пользоваталей, не допускаючи тих, кому кредит не можна видавати.

Також, не забуваємо, що з 19.01.2020 банки повинні вже розраховувати повну вартість кредиту так, щоб умови були максимально прозорі і зрозумілі для користувачів. Все це повинно бути надано на сайтах і в рекламі про фінансові послуги банку.

Це теж посилення прав позичальників і допоможе їм краще орієнтуватися в кредитних продуктах.

Порівняти кредити онлайн

[lt id=”2″]

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
cpacredit/ автор статті
Додати коментар