Moneyveo (Манивео)

Що таке рекомендований платіж

В новому, 2018 році українцям стали надходити платежі за комунальні послуги з сумою вище звичайної. Такі зміни пов’язані з появою нової графи «Рекомендований платіж» на наступний місяць. Дані зміни в платіжках стосуються виключно оплати за газ та електроенергію.
В українців виникає питання у зв’язку з чим з’явилась відповідна графа в платіжках, чи обов’язкова вона до сплати та як розраховується?

МФО1й займ2й займКомиссия
GoFingo (ГоФинго)до 7000 грндо 7000 грнот 0,85% - 1,90% в день
Cashinskyдо 5000 грндо 10000 грнот 0,01% - 1,77% в день
dinero отзывыдо 10000 грндо 15000 грнот 0,01% - 1,90% в день
moneyveo онлайн кредитдо 10000 грндо 15000 грнот 0,01% - 1,60% в день
EuroGroshi (ЕвроГроши)до 5000 грндо 10000 грндо 1,90% в день

Що таке рекомендований платіж

Введення нової графи в рахунки для оплати були зумовлені прийняттям Закону «Про житлово-комунальні послуги», в якому вводиться поняття розрахунку штрафів так званої пені (відсотків) за кожен день несплати, або виникнення заборгованості. Нарахування пені відбувається через несвоєчасну, або взагалі не сплату комунальних послуг платниками.

Що таке рекомендований платіж

Причинами виникнення пені є

  • несвоєчасна сплата рахунків;
  • тривалий процес зарахування коштів відповідними установами (затримка зарахування).

Однак незалежно від причин виникнення заборгованості нарахування штрафної пені відбувається в обов’язковому порядку.

Для того щоб уникати ситуацій нарахування штрафних відсотків впровадили рекомендований платіж, сплативши який , користувач може бути впевненим в повній оплаті своїх зобов’язань. А в разі виникнення переплати залишок буде завжди зараховуватись на рахунок користувача в сплату за  наступний платіж.

 Як розраховується нова графа в платіжках та від чого залежить розмір платежу?

Розрахунок рекомендованого платежу в першу чергу залежить від ресурсу, який споживається.
Розрахунок рекомендованого платежу для газу напряму залежить від прогнозованого споживання газу в наступному місяці. Передбачувана вартість — це добуток середньорічного об’єму споживання газу і місячного відсотка, який встановлюється окремо для різних груп споживання, залежно від встановленого типу газового обладнання в оселі споживача. Споживач може самостійно перевірити номер такої групи в нижньому лівому куті платіжки за газ.

Аналогічного з врахуванням норм споживання розраховується рекомендований платіж за електроенергію, а саме при розрахунку враховують середньомісячне та по добове споживання електроенергії. Передбачувана вартість такого платежу розраховується шляхом вирахування частки при розділенні договірної величини електричної енергії за місяць/ години, (на кількість днів в місяці та годин в добі відповідно) і діленням на коефіцієнти заповнення останнього добового графіка завантаження (в дні замірів). В разі незгоди споживча з отриманими сумами платежів, або ж після оновлення фактичних показників лічильників споживач може звернутись до постачальника для коригування договірної величини (використаного об’єму електроенергії), проте в термін не пізніше 5 робочих днів.

Оплата дозволить уникнути боргів і штрафів. Однак, приймати рішення сплачувати рекомендований платіж , чи ні лишається за споживачами, виключенням є лише платники, які не надають показники лічильників, в таких випадках рекомендований платіж розраховується автоматично та обов’язковий до сплати.

Category: Без категории

Leave a Reply


Динеро кредит онлайн на карту в Украине до 10000 грн