Як вибрати сімейного лікаря: медична реформа в дії

Вибираємо сімейного лікаря: нова медична реформа в Україні. Як вибрати сімейного лікаря. Хто такий сімейний лікар. Навіщо потрібно його вибирати. Ціни на ліки. Важливі нюанси. Особливості підписання декларації.

Охорона здоров’я – важлива частина будь-якої держави. На території України відповідно до законодавчою базою, медичні послуги безкоштовні. Хоча починаючи з 2017 року ситуація трохи змінилася. Активно почали вводити плату за окремі послуги

На даний момент кожен житель України має право вибрати лікаря. Вибір необов’язково повинен залежати від місця прописки людини. Дана програма називається «Доктор для кожної сім’ї». Старт її припав на квітень 2017 року. Головна вимога до фахівця, він повинен працювати в медичному закладі, який підключено до онлайн системі охорони здоров’я. Про це вам підкаже спеціальна наклейка, яку часто розміщують на двері закладу. Як же правильно вибрати сімейного лікаря і що потрібно врахувати при укладанні декларацій – ми спробуємо знайти відповіді на ці питання в нашій статті.

Как выбрать семейного врача

Як вибрати сімейного лікаря

Поява можливості вибрати фахівця, якому можна довірити своє життя, ускладнила ситуацію. Багато абсолютно розгубилися у виборі. При чому, часу на роздуми практично не було. До хороших фахівців черга була величезна.

Сімейний лікар представляє збій фахівця широкого профілю, який знайомий з усім анамнезом пацієнта, алергічні реакції, індивідуальні особливості пацієнта.

Сімейний лікар зобов’язаний

 • надати консультацію по телефону (при необхідності);
 • розподіляти напрямку до вторинних, третинних фахівцям;
 • призначати ліки, виписувати рецепти;
 • проводити вакцинацію;
 • надати невідкладну допомогу.

Сімейний лікар вважається лікарем загальної практики. Тому може супроводжувати дітей.

Інформація, відгуки, рейтинг фахівця

Перед тим, як записуватися до конкретного лікаря, рекомендовано вивчити інформацію про фахівців конкретного медзакладу. Якщо вам не грає ролі, куди йти на прийом, можна знайти реєстр медиків в Інтернеті, оцінити відгуки їх роботи. Одним з таких сайтів працює в г. Киев вже кілька років поспіль. Зайти на нього можна за посиланням: 103.com.ua. Тут же представлено реєстр, відгуки фахівців, число пацієнтів в кожного лікаря. Це полегшить пошук відповідного сімейного терапевта.

В інших містах країни визначити відповідного фахівця допоможе старий перевірений метод. Мова про розпитуваннями друзів, знайомих, людей, які очікують прийому в поліклініці.

В Відповідно до медичної реформою запис до фахівців різних областей буде відбуватися виключно через сімейного лікаря. Іншими словами, якщо ви захочете відвідати дерматолога, окуліста, зробити це ви зможете тільки після того, як розкажіть про проблему сімейного лікаря і отримаєте направлення на здачу аналізів, відвідування лора, хірурга.

Чи не виключається також потрапляння на прийом фахівців без відома лікуючого лікаря. Але тільки за конкретну плату. Це своєрідна зарплата людини. Якщо у вас є напрям, фінансування державне.

Цікавим є той факт, що сімейний лікар тільки вказує спеціалізацію. пацієнт самостійно повинен вибрати, до кого звернутися.

Якщо ви уклали з лікарем декларацію, ви зможете без проблем отримувати медичну допомогу. При цьому за неї платить держава. Частина цієї суми використовується для зарплати фахівця, інша половина спрямована на покриття витрат лікарні.

Безкоштовними тоді будуть:

 • решта аналізів крові, сечі;
 • рентген;
 • електрокардіограма.

Ціни на медичні препарати

Залежно від того, чи звертаєтеся ви приватної чи державної клініки, вартість послуг буде різна. При цьому, в першому випадку, ціни будуть трохи вище звичайного.

На основі укладеної угоди з лікуючим лікарем, кожен українець може отримати рецепт за програмою «Доступні ліки».

По ньому не потрібно платити за такі ліки:

Серцева група:

 • аміодарон;
 • атенол;
 • верапаміл;
 • нітрогліцерин;
 • бісопролол;

Астмотіческая група:

 • будесонид;
 • беклометазон;

Для людей з другим типом діабету:

 • метформін;
 • гликлазид.

важливі моменти

Кінцевого терміну підписання декларацій поки немає. Перехідний період розтягується до 2020 року включно. Тому навіть без цього документа вас зобов’язаний прийняти будь-який доктор.

Зверніть увагу: кожен сімейний лікар може обслужити обмежена кількість людей. Коли його досягнуто, вас не приймуть. Тому не варто затягувати з вибором доктора. Адже хороший фахівець завжди підвищеним попитом.

Укладаємо угоду

Як тільки ви вирішили, до якого фахівця довірите своє життя, відразу вирушайте в лікарню, в якому він працює. З собою необхідно захопити:

 • паспорт українського зразка;
 • індивідуальний номер платника податків;
 • мобільний телефон.

Останній використовується для отримання коду підтвердження при реєстрації в електронній системі. Для дитини знадобитися свідоцтво про народження.

Зверніться в реєстратуру, щоб дізнатися про подальший порядок дій. За запитом вони зобов’язані донести інформацію про всі медпрацівників.

Після цього вам необхідно підписати декларацію. Вона являє собою своєрідну форму договору, який укладає пацієнт і лікар. Вона дозволяє безкоштовно отримувати медичну допомогу, повідомляти державу, куди витрачені гроші за візит фахівця. Якщо обраний доктор вам не подобається, змініть його. для цього потрібно тільки підписати документи заново.

Декларацію друкують, підписують у двох примірниках. Один залишається у пацієнта, інший у доктора. Всі дані заповнює доктор або медсестра в систему E-health. Записатися на прийом можна на сайті https://helsi.me.

Далеко ні всі медичні установи підключилися до єдиної електронної системи. але з кожним днем це число збільшується. Головним завданням медичної реформи виступає спрощення життя жителів України, гарантії на безкоштовну медичну допомога, отримання лікарями гідної зарплати. Але на практиці це працює поки дуже погано. На все потрібен час.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
cpacredit/ автор статті
Додати коментар