Зростання споживчого кредитування в Україні

[lt id=”38″]

Рівень ринку споживчого кредитування українців з кожним роком зростає, показники минулого року характеризувалися зростанням в 40%. Українці продовжують демонструвати високі позиції споживчих кредитів, що прогнозує успішність 2018 року в зростанні ринку видачі ще на 50%.

НБУ підтверджує таке зростання в Україні і підкреслює, що в 2017 році банки збільшили портфелі споживчих кредитів. Наприклад, в четвертому кварталі банки видали в два рази більше кредитів, ніж за всі попередні місяці з початку 2017.

активный рост потребительского кредитования

Таким процесам сприяло декілька чинників, від зменшення кількості самих банків і конкуренції між ними, до зростання доходів українців. Завдяки цим двом особливостям, Альфа-Банк Україна також зміг видати в другому півріччі в 3 рази більше споживчих кредитів, ніж у першому.

Зростання споживчого кредитування в Україні

Даний факт пояснюється тим, що в Україні, дійсно, існує великий резерв, база для роботи, адже в процентному співвідношенні, він становить поки лише 18%. Це, в той час, коли в сусідній країні – Польщі, процентна складова дорівнює 60%. Ринку є куди рости, де розвиватися, і з ким працювати, але сповільнює фактором у розвитку, є недостатня фінансова грамотність громадян, слабку довіру і лояльність українців до банківської системи в цілому.

Але незважаючи на сумнівні коливання, все більше і більше українців користуються послугами позики, популярності набирають послуги кредитування в інших фінустановах, сегмент яких значно збільшується на ринку.

За коментарями фахівців, на сьогоднішній день, банки знаходяться під сильним нормативним регулюванням і контролем з боку держави, в той час, коли фінансові установи не мають такої особливості регулювання, їм надана можливість бути більш гнучкими і динамічними, розвивати і використовувати можливості своєї діяльності.

Финкомпании работают с людьми, которым банки ранее отказали, ведь, их условия для кредитования значительно ниже и проще при работе с клиентами. Но в то же время, МФО отличаются не только более гибкими послугами кредитування, але і відсутністю можливості випускати платіжні карти і супроводжувати розрахункові рахунки.

Таким чином, можна сказати, що організації не стільки конкурують, скільки працюю в різному напрямку і розвивають кожен свою нішу в ринку. Адже, фінучрежеднія надають позики на умовах короткостроковість і невеликими сумами, в основному до 5-10 тисяч гривень. Банки навпаки видають кошти значних сум і на довгострокову перспективу, займаються авто і бізнес кредитуванням. Виходячи з такого розподілу, можна розумно і ефективно вести діяльність на даному ринку.

Позиція кредитних коштів готівкою

З розвитком платіжних карт і появою тенденцій cashless-економіки важливо підкреслити, що видача кредитів готівкою поки залишається цілком актуальною. Експерти вважають, що готівкові позики актуальні поки українці продовжують використовувати ці кошти, а вони як раз це і роблять. Адже, якщо розглядати необхідну інфраструктуру для підтримки використання пластикових карт і розвитку cashless-економіки, то не всі міста і села України мають достатньо необхідного обладнання для зняття грошей або проведення розрахунку карткою.

Для середніх, маленьких міст, селищ готівкові кошти залишаються актуальними в щоденному використанні в порівнянні з пластиковими картами. Таким чином, тенденції існування кредитів готівкою не згасає і користуються попитом серед населення.

Особливості споживчого кредитування в 2018 році

Як вже було зазначено, в цьому році очікують зростання видачі кредитів на споживчі цілі на 50%. Велика частина позик буде здійснюється у вигляді готівкових коштів. Також прогнозується розвиток автокредитування серед українців, на що Олексій Кисельов пояснює, що в зв’язку з тимчасовим завезенням автомобілів, цей ринок розвиватися не стане, а навпаки буде в змозі заморозки.

Проблема високих ставок в області 40-80% і навіть вище, є головним сповільнює ланкою в розвитку ринку і залучення споживачів. Чому ставки настільки високі? – відповідь очевидна, відбивається вплив багатьох умов, від рівня депозитних ставок, до операційних витрат. Щоб знизити ставки на кредит важливим моментом виступає загальний стан економічного клімату країни, стійкості і стабілізації курсу, зниження інфляції і зростання доходів українців.

Щодо сьогоднішню конкурентної боротьби за клієнтів, характерним явищем виступають інноваційні рішення та індивідуальний підхід до кожного клієнта. Банки розвивають послуги, якими можна скористатися дистанційно за допомогою мобільних додатків або інтернет-банкінгу. Сьогодні лідирують направлення на реалізацію систем віддаленого обслуговування, скорочення часу роботи з клієнтами при зверненні до відділення, замовлення нових послуг і продуктів через інтернет, в режимі он-лайн.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
cpacredit/ автор статті
Додати коментар