CVV код безпеки на банківських картах в Україні

Що собою являє CVV код, навіщо він потрібен і де його подивитися? Що таке CVV-код? Як його ідентифікувати? Що робити, якщо ви не бачите код на картці? Чому його не можна повідомляти стороннім? Як аферисти використовують чужі CVV?

CVV код безпеки на банківських картах в Україні

CVV код безпеки на банківських картах

Активне впровадження в обіг банківських карт у нашій країні дуже швидко спровокувало зростання махінацій, пов’язаних із грошима. Щоб убезпечити клієнтські рахунки, фахівці фінустанов зайнялися розробкою захисних технологій. Оскільки звичної комбінації з чотирьох секретних цифр для карток виявилося недостатньо, більшість із цих платіжних інструментів стали забезпечувати кодом безпеки CVV. Він створює додатковий захист грошей, присутніх на картці.

Що собою являє код?

Під назвою CVV ховається цифровий код, розміщений на звороті банківської картки. Він підтверджує справжність платіжного засобу і забезпечує безпеку фінансових операцій, що здійснюються через інтернет. Складається CVV код з трьох цифр, абревіатура перекладається російською, як «перевірка значення карти». Технологія використовується багатьма платіжними системами, включно з найпопулярнішими в Україні, такими як Visa і MasterCard.

Як дізнатися свій CVV?

Код міститься на задньому боці картки на лінії, де заведено розписуватися власнику. Його можна знайти в правій частині нижче магнітної стрічки та ідентифікувати за кількістю цифр. Якщо в зазначеному місці на вашій картці міститься більше ніж три символи, до уваги беруться останні.

Це єдиний варіант пошуку коду безпеки. Однак цифри не завжди виходить виявити на карті. Методика їх нанесення на пластикову поверхню ненадійна. Через кілька років посиленого використання цифри можуть зникнути з картки, тобто просто стертися. Отже, якщо ви не бачите на картці коду, це не свідчить про його відсутність. Під час виготовлення платіжного засобу він створюється автоматично. Така система виключає ймовірність, що на вашу картку його забудуть нанести. Коли код не проглядається, його можна дізнатися за допомогою послуг онлайн-банкінгу.

Дивимося код безпеки в онлайн-кабінеті користувача “ПриватБанку

Оскільки “ПриватБанк” – лідер за кількістю користувачів і найбільш затребуваний в Україні, наведемо схему пошуку коду безпеки від його карт в онлайн-кабінеті.

Необхідно здійснити кілька простих кроків:

  • авторизуватися в особистому кабінеті “Приват24”;
  • перейти в розділ “Мої рахунки”;
  • обрати картку, код від якої вас цікавить;
  • перейти за посиланням «Управління карткою/рахунком»;
  • на сторінці, що відкрилася, в підменю «Налаштування та послуги» знайти пункт «Дізнатися CVV-код»;
  • клікнути на кнопку “Далі”, за кілька секунд на ваш мобільний надійде SMS з кодом CVV.

Дотримуючись такої схеми можна дізнатися потрібну інформацію через будь-який онлайн-банкінг. Назви розділів можуть змінюватися, але принцип – ні.

Вимоги щодо безпеки

CVV код, як і пін-код, не можна повідомляти стороннім особам. Банки категорично не радять озвучувати його будь-кому. Річ у тім, що багато інтернет-магазинів та інших платформ, які продають свої послуги через мережу, просять ввести CVV замість обміну інформацією за допомогою SMS. Якщо код стане відомий шахраям, ви ризикуєте втратити гроші, що зберігаються на картці. Запам’ятайте! Банківські працівники ніколи не звертаються до клієнтів з метою дізнатися секретний код. Якщо на ваш телефон надходить повідомлення з таким проханням або вам телефонує людина, яка представляється співробітником фінустанови, і запитує відомості, цифри називати не можна. Слід одразу зв’язатися з працівниками вашого банку за гарячою лінією і розповісти про подію.

Сучасні сервіси, що підтримують оплату товарів і послуг у режимі онлайн, разом із фінустановами поступово підвищують вимоги безпеки, що висуваються до угод. Часто введення CVV у процесі оплати недостатньо.Крім нього може бути запитаний додатковий верифікаційний код. Він надсилається покупцеві різними способами.

Вам можуть надіслати його у формі:

  • SMS на телефон, прив’язаний до картки;
  • електронного листа;
  • сповіщення в особистому кабінеті;
  • повідомлення в Telegram або Viber.

Часто для завершення угоди потрібен пароль від входу у віртуальний кабінет. Але при цьому сервіс не запитує секретне запитання або відповідь, а також персональні дані покупця. Тому що зв’язується захищеним каналом з банком, який цими відомостями вже володіє.

Зазвичай сервіси, які запитують конфіденційні дані, не зберігають введену інформацію. Їхня пам’ять обмежується лише кількома секундами. Тому під час автоматичного зняття грошей з вашого рахунку для оплати товару або послуги і після цієї дії секретні дані не здатні дізнатися зловмисники.

Як аферисти можуть використовувати код безпеки картки?

CVV код від чужої картки може стати в пригоді шахраям, якщо вони захочуть здійснити такі операції:

  • зробити покупку онлайн;
  • поповнити рахунок;
  • переказати кошти на електронний гаманець;
  • зняти готівку, не маючи на руках картки.

Для того щоб дізнаватися код безпеки та інші конфіденційні відомості, зловмисники навіть розробили кілька схем.

Найчастіше вони користуються такими способами:

  1. Фішинг. Цей різновид шахрайства в інтернеті – один із найпоширеніших. Полягає він у створенні копії web-ресурсів фінустанов та інших майданчиків, де здійснюється переміщення грошових потоків. На такі сайти можна натрапити абсолютно випадково в пошуковій видачі. А щоб цілеспрямовано вкрасти дані в людини, шахраї надсилають їй повідомлення (на телефон або електронною поштою), де просять перейти за посиланням, щоб підтвердити актуальність даних, подивитися новини або вчинити іншу дію. Адреса фішингового сайту дуже схожа на оригінал, тому люди, не відчуваючи підступу, заходять туди і вводять персональні дані. Звісно, якщо ви зіткнулися з копією web-ресурсу, авторизуватися там не вийде, зате шахраї отримають інформацію, яку ви введете в необхідні поля;
  2. Продаж речей на торгових майданчиках з приватними оголошеннями. Шахраї, які прикидаються покупцями, кажуть продавцеві, що термінал запитує код безпеки в процесі зарахування грошей на рахунок. Знайте, що для переказу коштів ця інформація не потрібна;
  3. Детективний. Полягає в банальному підгляданні цифр на картці, залишеній без нагляду. З цієї причини потрібно дбайливо ставитися до платіжного інструменту. Не залишайте картку там, де до неї можуть отримати доступ сторонні;
  4. Термінова ідентифікація. Спосіб досить нахабний і має психологічний ухил. Людині надсилається повідомлення, яке настійно рекомендує підтвердити дані. Зазвичай у тексті значиться, що якщо ідентифікацію не буде пройдено протягом певного часу, картку заблокують. Після отримання такого повідомлення потрібно скаржитися на шахраїв у банк. Так ви не тільки збережете гроші, а й можете допомогти вирахувати і зловити аферистів.

Відмінність CVV коду від CVC

Картка може бути оснащена не тільки кодом CVV, а й CVC. Різниці між ними немає. Просто перший варіант використовує платіжна система Visa, а другий – MasterCard.

На жаль, наявність CVV-коду не може гарантувати повну безпеку інтернет-платежів. Однак технології вдосконалюються і, можливо, скоро фахівцям вдасться підняти ступінь безпеки онлайн-угод до максимального рівня.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Сергій Коваль/ автор статті

Вже понад 9 років займаюсь розглядом та аналізом кредитного та мікрокредитного ринку в Україні. Копірайтер та контент-менеджер проекту OnlineCredit.in.ua

Додати коментар