moneyveo україна

Соціальна виплата матері одиночки в Україні 2020-2021: чого очікувати?

Соціальна виплата матері одиночки 2020

Соціальна виплата матері одиночки 2020. Обговорення даного питання і рішення. Постійна нестабільність в Україні охоплює не тільки економіку але і багато інших сфер суспільства. Разом з кризами з якої ми так старалися вийти пандемія коронавируса внесла ще більші корективи і бюджет значно зменшився. Особливо помітно це відчули вразливі групи населення.

По словам правительства, возможно, на следующий год выплаты матерям одиночкам увеличат, но конкретики пока нет. Как именно изменится порядок выплаты неработающим матерям одиночкам давайте смотреть дальше.

Виплати Непрацюючим і Працюючим Матерям Одиначкам – Які Нововведення

Було прийнято рішення, що розмір основного доходу матері (заробітної плати) буде впливати на те, скільки отримує мать одиночка в Україні. Це питання стало наболілим вже за багато років. Розлучень багато, аліменти відмовляються платити і ще й маленька дитина поруч. Ситуація нереально засмучує. Кілька років поспіль виплати матерям одиначкам Україна надавала враховуючи той факт, що обсяг виплати повинен налічувати 30% від коштів прожиткового мінімуму.

Сьогодні ж будуть введені наступні зміни: в тому випадку якщо доходи складуть меншу суму ніж прожитковий мінімум, то посібник стане вище. Виходить, непрацююча мати-одиначка може розраховувати на найвищий розмір виплати, але тільки в тому випадку, якщо буде зафіксовано, що інших доходів у неї немає.

Ще в 2016 році було прийнято рішення, що допомога матерям одиначкам визначається відповідно до декларації, яку потрібно подавати два рази в рік. Завдяки такому підходу можна побудувати якусь справедливість і надавати допомогу матерям, які в ній дуже сильно потребують. Якщо вас цікавить, як заповнювати декларацію на матір поодинці, скористайтеся підтримкою релевантних соцслужб. Загалом, абсолютно реально оформити мати поодинці онлайн, це можна дуже швидко і зручно зробити.

Виплати Матерям Одиначкам. Кому Буде Відмовлено в Підтримці

Основний документ підтверджує, що мати дійсно одинак, вважається свідоцтво про народження дитини, яке видають в РАГСі відразу після народження. І там чітко видно в рядку включені до УР, що батька немає. Також важливо знати, що є ще одна група жінок, які мають право на ці виплати від держави. А саме незаміжні прийомні мами, у кого померли чоловіки.

Трапляється досить часто і таке, що непрацююча мати-одиначка 2020 року, з огляду на певні обставини, не отримуватиме ці гроші, а саме отримає відмову. Ось список обставин при яких трапляються такі ситуації:

 • Мати залишили без батьківських прав
 • Мати порушила закон і потрапила до в’язниці
 • Дитина після 16 років почала працювати
 • Якщо мати, яка усиновила дитину потім відмовилася від батьківських правка потом отказалась от родительских прав
 • Мати віддала дітей в інтернат
 • Мати вийшла заміж знову і її новий чоловік усиновив дитину
 • Якщо мамина дитина до 18 років зареєструвала шлюб.

А також, якщо жінка перебуває в цивільному шлюбі і цьому є докази, то вона в даному випадку не буде мати право на отримання соціальної підтримки. Але вона може претендувати на інші пільги матері-одиночки.

Цифри для Розуміння, Скільки Отримує Мати Одиночки

Для початку необхідно проаналізувати дохід матері за останні півроку. Це допоможе визначити, скільки отримує працююча мати-одиначка, тобто вона має певний дохід в місяць.

Якщо в результаті сума буде менше в порівнянні з прожитковим мінім, то жінка отримає допомогу у формі різниці вищевказаних сум. Важливо також знати, що якщо мати живе з родичами в одній квартирі або будинку, то доходи всіх інших братів, сестер, тіток і дядьків не братимуться до уваги.

Але якщо мати заробляє більше ніж 2 прожиткових мінімуми – вона не зможе отримувати гроші від держави.

Чи відомо вам скільки отримує мати-одиначка не працююча сьогодні? Жінки з такої категорії отримують повну суму допомоги. Але тут теж є свій нюанс: розмір допомоги буде залежати від того, скільки років дитині. Уявімо, що дитині до 6 років – значить мати буде на даний момент мати щомісяця 1779 грн. Планується, що з другого місяця цього літа 2020 ця сума збільшиться на цілих 80 грн., А з грудня 20 років – ще на 52 гривні.

Питання підвищення соціальних виплат торкнеться і дітей старшого віку (від 6 до 18 років): ось як будуть змінюватися цифри – 2218 грн – 2317 грн – 2396 грн. Якщо виходить так, що жінка виховує свою дитину і йому більше ніж 18 років, ще вчиться, то мати буде отримувати від держави допомогу в розмірі спочатку тисяча дев’ятсот двадцять одна грн, в середині літа 2020 року – 2007 грн, і взимку – 2102 грн.

Як Оформити Соціальну Виплату Матері Одиночці: Необхідні Документи

Для того, щоб оформити соціальну допомогу для матері або ж переоформити, необхідно самостійно йти в соц органи, онлайн варіантом просто не обійтися. Важливо брати з собою наступний перелік документів:

 • Паспорт матері і свідоцтво дитини;
 • Спеціальна довідка, щоб було зрозуміло, що дитина живе разом з матір’ю (звертаємося до паспортного столу);
 • Документ про те, які доходи мала мати за останні 6 місяців.

Від органу опіки документ знадобиться тільки в тому випадку якщо дитину всиновили. Якщо ситуація склалася так, що батько помер – потрібно мати при собі ще і свідоцтво про смерть.

Буває таке, що в якийсь момент ви розумієте, що перестали отримувати гроші в певний місяць. Поетому вам терміново необхідно звернутися в соціальну службу і зробити переоформлення. Багато ризикують опинитися без виплат, в тому випадку, якщо документи подавали до 2015 року, оскільки саме цей рік ввів нові правила по виплатах і документації.

Пам’ятайте, що не варто довго затягувати з переоформленням паперів, так як буде витрачено час без оплат і потім ті зниклі гроші вже не потраплять до вас заднім числом. Потім, ті, хто оформлявся після 2015 року, будуть збирати і надавати паперу, яких може не вистачати.

Інформація надана для того, щоб розуміти, що така допомога матері одиночки і які зміни очікуються для них у 2020 році.

Сколько будут платить матерям одиночкам в 2021 году?

Скільки будуть платити матерям одиначкам у 2021 році?Зміни дійсно є, але в основному їх мета полягає в тому, щоб не збільшити розмір виплат, а вплинути на дану соціальну групу таким чином, щоб вони задумалися, як звільнитися з ситуації, що склалися і не мати справи з бідністю, а шукати варіанти прибутку. Далі ми дізнаємося про що саме йде мова.

Важливий нюанс, що ще 1 червня 2020 року розпочали працювати нові правила, в рамках яких виникають складнощі для отримання допомоги матері-одиночки. 

Виходить якийсь незрозумілий парадокс. Олігархи продовжують набивати мішки мільйонами, а малозабезпечені, хто отримував хоч якийсь допомогу від держави, тепер залишаться без нього. В результаті такого роду нововведень 10% матерів-одиначок не зможуть більше отримувати цю допомогу.

Виплати Для Матері Одинаки в 2021 Року: Нові Зміни

Як ми розуміємо, будь-яка соціальна допомога для дітей – це державна підтримка в фінансовому вигляді, яку отримую самотні батьки, опікуни або інші особи здійснюють піклування над дітьми. До категорії соціальної підтримки від держави належать такі виплати:

 • Дітям-інвалідам;
 • Соціальна виплата матері-одиначки;
 • Виплати при народженні дитини;
 • Дітям-сиротам;
 • Многодетным семьям.

За словами нашої влади, нові зміни на законодавчому рівні створені для того, щоб стимулювати непрацюючих батьків. З цієї причини, Міністерство соцполітики нашої країни кардинально спробувало змінити те, що було, і тепер виплати будуть отримувати не всі.

Важливий момент !!!! Те посібник для діток, яке призначалося до 30.06.2020, буде продовжувати виплачуватися відповідно до умов до нововведення 1 червня 2020 року. 

З дати нових правил (1.06.20) все бодет по-новому. Давайте подивимося, кому буде дозволено отримувати допомогу матері одиночки 2020?

Допомога на дитину надається матерям-одиначкам, усиновителям або самотнім батькам якщо:

 • Відбулася смерть одного з батьків;
 • Одинокій матері або батьку, за умови якщо немає запису про один з осіб (матір, батько);
 • Батько з дітьми до 18 років, може отримати фінансову допомогу від держави якщо його або її діти навчаються за денною формою, то їм буде виділена 100% допомогу аж до закінчення навчального закладу, а далі вже соціальні виплати припиняються. Саме до 23 років така допомога можлива.

Кому НЕ будуть платити соціальну допомогу в 2021 році

Отже, непрацюючі не отримуватимуть соціальну допомогу в новому 2021 році.

 • Виходить, соціальна допомога від держави не зможуть отримати малозабезпечені сім’ї, серед членів якої є працездатні особи але непрацюючі. За новими правилами безробітним і малозабезпеченим буде дуже непросто.
 • Досить таки дивно і те, що допомога не отримуватимуть ті сім’ї, в яких була здійснена покупка розміром в 50 000 грн. Давайте подумаємо, що робити тому, хто довгий час збирав ці гроші і нарешті то вирішив купити потрібну річ. В результаті цього всього, сім’я не зможе отримувати виплати від держави.
 • Більш того, соціальні виплати припиняються також якщо в розпорядженні сім’ї є друга нерухомість або ще одне авто (випуск менш 15 років).

Дані нововведення значно зменшують кількість тих сімей, які раніше могли отримувати фінансову підтримку від держави, а тепер будуть ті, хто повинен буде шукати роботу і навіть не розраховувати на підтримку.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
cpacredit/ автор статті
Додати коментар