Як економити електроенергію? Способи економії електроенергії в побуті.

Як легально і без відмови від звичного комфорту економити світло?

Сучасний погляд на економію електроенергії. Які прилади в будинку споживають максимум світла? Як зменшити загальні і приватні витрати електрики?

[lt id=”2″]

Как экономить электроэнергию
Як економити електроенергію

Як економити електроенергію

Економія електроенергії сьогодні – одна з популярних соціально-економічних тем. Її розглядають, як правило, з двох ракурсів:

  • екологічного;
  • фінансового.

Прихильники збереження навколишнього середовища закликають користуватися альтернативними джерелами енергії. В Україні вони ще не набули широкого поширення. На відміну від екологічних, фінансові питання хвилюють переважна більшість наших співвітчизників. Сьогоднішні тарифи не можуть залишати українців байдужими, адже вони ростуть набагато швидше, ніж зарплати. Щоб не платити за світло нечувані суми, потрібно знати і дотримуватися деяких нескладних правил.

Далі ми розповімо вам загальні принципи економії і хитрості, які дають змогу знизити витрати електроенергії до тридцяти відсотків. Йтиметься лише про законні способи, які не що мають на увазі повної відмови від тих чи інших приладів.

Яка техніка сама дорога?

Щоб грамотно підійти до питань економії світла, потрібно насамперед дізнатися, які прилади споживають більше Найбільше енергії. До такої категорії відносять техніку, оснащену термоелементами, а нагрівальними спіралями:

  • бойлери;
  • водонагрівачі;
  • системи підігріву статі;
  • чайники;
  • плити;
  • духовки;
  • мікрохвильовки;
  • обігрівачі;
  • фени;
  • праски.

Природно, мова йде про техніку, працюючої на електриці.

Левову частку кіловат забирають потужні двигуни. Ними найчастіше оснащуються:

  • кондиціонери;
  • холодильники;
  • посудомийні машини;
  • перфоратори;
  • дрелі;
  • пральні машини з електромотором.

Без особливої потреби краще не користуватися даними приладами. Природно, коли в них відпадає потреба, їх слід вимикати.

зниження загальних витрат електроенергії

Якщо ви забуваєте вимикати світло в порожніх кімнатах, потрібно якомога швидше позбуватися від цієї недешевої звички.

Принципи економії на освітленні виглядають так:

  1. Гасимо світло, коли він не потрібен. Якщо в будинку живе багато людей і є діти, які все одно не будуть дотримуватися цього правила, доцільно встановити теплові датчики руху. Вони будуть самі вимикати світло, звільняючи домочадців від необхідності постійно думати про це.
  2. Користуємося місцевим освітленням. Бра і торшери дають хороший прицільний світло. Від частого включення в кімнаті люстри з великою кількістю лампочок рятує підсвічування, наприклад, з світлодіодним стрічки.
  3. Проводимо регулярне прибирання. Рівень освітленості кімнати може впасти на цілих тридцять відсотків, якщо не мити вікна і збирати на плафонах шари пилу.
  4. Світле приміщення вимагає менше освітлення. Це варто врахувати на стадії планування ремонту. Меблі і стіни світлих відтінків відображають до вісімдесяти відсотків світлового потоку, а темні – в сім разів менше.
  5. Використовуємо світлодіодні і енергозберігаючі лампочки. Останні забезпечують економію в чотири-п’ять разів. Ціна цих лампочок, звичайно, вище, ніж у звичайних, але і служать вони довше в п’ять-вісім разів. При покупці варто звернути увагу на тип випромінюваного світла: теплий близький за характером до природного джерела, а холодний дуже схожий на люмінесцентний.

Користування електроприладами

Про економію слід пам’ятати НЕ тільки в процесі використання техніки, а й при її придбанні. варто вибирати клас A. Ця техніка вимагає на третину менше електрики в порівнянні з іншими приладами.

Ось кілька простих правил поведение з технікою:

  1. Якщо у вас немає двухтарифні лічильника, на ніч неосновні прилади відключаються.
  2. Зарядні пристрої виймаються з мережі після закінчення експлуатації.
  3. Холодильник, не оснащений системою, що дозволяє відмовитися від розморожування, періодично звільняється і відключається. У випадку з цим пристроєм позбавлятися від наморозкі недостатньо. Рекомендується встановлювати холодильник якомога далі від джерел тепла (сонця, газової плити, спліт-системи, батареї). Також потрібно забезпечити хорошу вентиляцію його задньої частини. Гаряче і тепле ставити в холодильник не можна.
  4. Комп’ютери, телевізори, принтери, мікрохвильовки та інші схожі прилади в режимі очікування не залишаються.
  5. Профілактичне обслуговування кондиціонера проводиться регулярно. Його потрібно час від часу заправляти фреоном, інакше ефективність пристрою буде зменшуватися, а енергоспоживання – немає. Також потрібно очищати фільтри і вентилятори спліт-системи. При включенні пристрою важливо розуміти, яку територію воно повинно охолоджувати або обігрівати. Вікна обов’язково щільно закриваються, двері при необхідності теж.
  6. Користування електроплитою передбачає постійну перевірку працездатності конфорок. Готування здійснюється в спеціальному посуді відповідних розмірів. Кришку по можливості варто закривати, щоб прискорити приготування страв. При наявності плити, що працює від світла, краще нагрівати воду в електрочайнику. Кип’ятіть стільки рідини, скільки вам знадобиться.
  7. Щоб пилосос працював ефективніше, потрібно не лінуватися міняти і очищати пилозбірник і фільтри для очищення повітря.
  8. Пральну машину не слід перевантажувати. Але і запускати її з трьома елементами одягу або одним підодіяльником теж недоцільно. В обох випадках витрата електрики може зрости приблизно на десять відсотків. Чим менше підігрів води, тим економічніше, тому, якщо ступінь забруднення дозволяє, краще прати при тридцяти градусах.
  9. При використанні праски, починайте і закінчуйте прасування речами, які вимагають меншої температури. Тоді можна не чекати, поки прилад сильно нагріється, а н

Якщо ви звикли активно діяти по ночах, можете встановити двухтарифні лічильник. тоді з одинадцятої вечора до сьомої ранку можна буде включати «важкі» електроприлади і менше платити за їх використання. Лічильник окупається приблизно за рік.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Коваль/ автор статті

Вже понад 9 років займаюсь розглядом та аналізом кредитного та мікрокредитного ринку в Україні. Копірайтер та контент-менеджер проекту OnlineCredit.in.ua

Додати коментар