Кредит для бізнесу в Україні – де можна взяти кредит? Кредитування середнього і малого бізнесу. Правила та вимоги видачі кредитів для відкриття бізнесу. Як взяти кредит для бізнесу. Особливості отримання кредитних коштів. Способи оформлення позики на розвиток власної справи.
В Україні отримати кредит для бізнесу це ще та затія і складність. Крім банків, такі кредити можуть надавати різні фінансові організації: кредитні спілки, міжнародні організації, різні компанії по мікро кредитування для МСБ.
[lt id=”174″]
- Кредит для бізнесу
- Де можна взяти кредит на відкриття бізнесу
- Що варто врахувати, оформляючи кредит для бізнесу
- Кредитування за державною схемою
- Кредит на розвиток бізнесу від банків
- Кредити для малого бізнесу
- Мікрокредити і малі кредити
- Експрес-кредити для підприємців
- Кредити для аграріїв
- Кредити на купівлю техніки і обладнання
- Кредити на поповнення обігових коштів
- Кредити на розвиток бізнесу
- Кредити для підвищення енергоефективності
- Які послуги рекомендують банки
- Кредити для бізнесу в Україні
Кредит для бізнесу
На початковій стадії створення справи часто бізнесменам недостатньо власних коштів для розвитку. Тому вони користуються послугами фінансових установ і фірм, оформляючи кредит для бизнесу. Відкрити свою справу прагне дуже багато людей, тому що працювати “на дядю” не завжди найкраща ідея.
Розміри кредитів для МСБ залежать від багатьох чинників: від дати реєстрації, із заставою або без, термін і сума кредиту, цілі і т.д. Якщо це без позик під заставу, то кредити будуть на невелику суму, зазвичай до 100000 грн. Коли потрібна сума по більше, то застава тут буде потрібен: нерухомість, техніка, товар в обороті, обладнання, навіть урожай, якщо ви аграрій.
Є пріоритетні види діяльності для підприємців за якими можливо отримати кредит без застави. Це будуть індивідуальні умови, але все ж без застави. До таких напрямків відносять: ІТ, експорт, с / г, медицина.
На що можна взяти кредит для бізнесу:
- Розширення виробництва
- Відкриття нових точок, філій
- Нові бізнес проекти
- Купівля техніки, автомобілів, обладнання
- Купівля нерухомості
- Ремонти
- Закупівля товару
Де можна взяти кредит на відкриття бізнесу
Для оформлення кредит для бізнесу можна:
- вдатися до допомоги центру розвитку підприємницької діяльності;
- укласти угоду кредитування з приватним інвестором;
- власними зусиллями зібрати необхідну суму;
- скористатися державною фінансовою підтримкою;
- вдатися до банківських грошових послуг;
- організувати посібництво з кредитними організаціями;
- використовувати заставне майно, як гарантію оплати позики.
В даний момент самим застосовним способом отримати додаткові кошти це оформити позику в банку або в кредитних сервісах, таких як БізПозика и Кредитмаркет.
Що варто врахувати, оформляючи кредит для бізнесу
У кожному бізнесі є свої статті витрат і їх чимало, і часто більше, ніж думає кожен:
Наймання співробітників | Яка у вас повинна бути команда, скільки ви готові платити за зарплати їм і т.д. |
Оренда офісу | Який офіс вам потрібен, скільки ви готові платити, які додаткові витрати будуть. |
Маркетинг | Вам потрібні клієнти, наприклад, щоб стартувати, скільки ви готові інвестувати в рекламу і як, щоб отримати результат … |
Тому, взяти кредит для бізнесу з нуля на відкриття – це серйозна затія і відповідальність. Справа вимагає знань, навичок, розуміння що і як потрібно робити, щоб не тільки отримати кредит, але і вчасно його погашати і виходити в плюс.
Кредитування за державною схемою
Законодавча база нашої держави визначає умови отримання грошових одиниць на початок підприємницької діяльності і користується успіхом. На таку допомогу можуть претендувати українці, які зареєстровані в центрах зайнятості як тимчасово непрацюючі. Обов’язковою умовою є складання бізнес-плану. За результатами оцінки і згоди спеціальної комісії здійснюється видача коштів в сумі, що дорівнює річної плати. Для написання плану і його реалізації пропонується пройти навчання. Зареєструвавши себе як підприємець, можна отримати гроші.
Кредит на розвиток бізнесу від банків
Банки не особливо охоче кредитують підприємців або умови бувають часто не цікаві через високі відсоткові ставки та інших не прийнятних умов. Банки охоче кредитують під депозити або заставу нерухомості / іншого майна. За 2019 рік середня ставка була від 18% – 28% в грн. Суми від 300 тис. Грн до 1 млн. Грн. Є кредити і на великі суми до 10 млн. Грн, але це вже на тривалий період.
Назва банку | Кредитна программа і % ставка (рік) |
Ощадбанк | Відновлювана кредитна лінія – до 18% |
Приватбанк | Невідновлювальна кредитна лінія, кредитування через КУБ – до 16% |
Укрексимбанк | Терміновий кредит для бізнесу і не поновлювана лінія – до 16% |
Укргазбанк | Підтримка екологічних проектів, термінові кредити, не відновлювальна і невідновлювальна лінії – до 17% |
Кредит Агриколь Банк | Невідновлювальна лінія – до 16% |
Кредобанк | Невідновлювальна лінія – до 16% |
Альфа Банк Україна | Терміновий кредит – до 16% |
Зазвичай перед здійсненням підприємницької діяльності необхідно проаналізувати всі плюси і мінуси. Щоб здійснити фінансування ваших починань банк може встановити початковий платіж в розмірі до 25%.
Співробітники організацій для перестраховки повернення грошей можуть займатися перевіркою працездатності позичальника і пояснюють, як взяти кредит для бізнесу. Найчастіше вимагають надати бізнес-план, щоб упевнитися в унікальності ідеї. Маючи гарне кредитне минуле, фін. установи без проблем нададуть кошти без завищених відсотків.
Банки, які сприяють за програмою надання позики, можна назвати Райффайзенбанк Аваль, ПриватБанк, Кредобанк, Укрсоцбанк, УкрСиббанк, Креді Агріколь Банк, Укргазбанк, Банк Південний та інші. Також, інформацію, де взяти кредит для бізнесу в Україні, дають обласні та регіональні органи влади. Оформити кредит для малого та середнього бізнесуз нуля цілком реально.
Часто банки співпрацюють з обласними адміністраціями по кредиту, це дозволяє частково компенсувати % ставки.
Кредити для малого бізнесу
Що сегменту МСБ – малого та середнього бізнесу пропонують банки на 2020 рік. Які найпопулярніші кредитні продукти для МСБ:
- кредити на поповнення обігових коштів;
- кредити на купівлю основних засобів;
- мікро кредити для МСБ;
- експрес-кредити;
- пакетні кредитні для аграріїв;
- рефінансування кредитів в інших банках;
- кредити на розвиток бізнесу;
- кредити для МСБ на підвищення енергоефективності.
Мікрокредити і малі кредити
видаються на основі застави рухомого і нерухомого майна. Затягування із вчиненням такого правочину покривається їх недорогий вартістю (в іноземній грошовому еквіваленті оріентовно 12-14% і 20% в гривнях) і періодом повернення (придбання ринкового нерухомого майна банки фінансують до десяти років).
Експрес-кредити для підприємців
Призначені для поповнення оборотних можливостей, видаються в розмірі до 100 тисяч. Застава не передбачений. Позитивним фактором виступає швидкість оформлення, виявляється в безготівковому і готівковому вигляді. Оформлення такі кредитів досить швидке, найчастіше використовують торговці.
Кредити для аграріїв
Необхідні для збільшення оборотних і основних засобів, надаються тільки в національній валюті. Сільським бізнесменам можна оформити кредиту без і з наявністю заставного майна. Для аграріїв надають ще послугу авалювання векселів. Такі кредити до 500 тис. Грн, із заставою суми можуть бути ще більше.
Кредити на купівлю техніки і обладнання
Такі позики для МСБ на покупку устаткування зазвичай до 5 років, деякі банки можуть пропонувати до 7 років.
Кредити на поповнення обігових коштів
У таких кредитах ставки в діапазоні: 17-19%. Нижчі ставки, можна отримати в кооперації з міжнародним донором або за партнерською програмою. Тоді такі ставки можуть бути близько 10% річних, правда це ще залежить від терміну та суми кредиту. Додатково власний внесок може ще знизити% ставку.
Кредити на розвиток бізнесу
Цю послуги банки пропонують під заставу майна, але бувають і без заставні варіанти від Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль та інших банків України. Також, такі кредити підприємці можуть отримає і в інших мікрокредітних компаніях для МСБ як КредитМаркет, Бізнес позика.
Кредити для підвищення енергоефективності
Банки фінансують енергоаудити і їх впровадження. Для малого та середнього бізнесу є програми, які допомагають компаніям у розвитку та поліпшенні даного напрямку. Це можуть бути кредити на заміну вікон, ремонти різні, зниження% ставки за іншими проектами.
Які послуги рекомендують банки
- пластикові кредитні картки;
- кредитні лінії;
- овердрафти (бланковий або заставний);
- факторинг;
- лізинги і інвестиційні кредити.
Кредитні лінії, карти і овердрафти враховують застосування встановленого обмеження і незалежний період оплати позики. Для юридичних осіб передбачені кредитні лінії і овердрафти, а для окремих власників – карткові кошти.
Такі інструменти, як лізинг і корпоративні кредитні карти тільки набирають популярність. Особливостями цих продуктів є довільний період використання коштів, які не обов’язкову заставу. Грошові кошти надаються на безоплатній основі протягом 1-2 місяців. Особливість лізингу полягає у видачі грошових коштів без наявності заставного майна.
Кредитки видаються як юридичним, так і фізичним особам без застави, з гнучким періодом використання, погашення на незначні придбання. Сума кредиту для відкриття бізнесу визначається індивідуально, залежно від потреби клієнта.
Кредити для бізнесу в Україні
Для оформлення кредиту для малого бізнесу в Україні зареєстровано велику кількість приватних та зарубіжних фінансових компаній. Вони дають в особисте користування фізичним та юридичним особам додаткові кошти на короткий проміжок часу, але суми кредитування не значні.
Якщо потрібна велика сума, необхідно звертатися до банківських установ та виконувати всі розпорядження, щоб оформити кредит для малого та середнього бізнесу або скористатися послугами кредитних сервісів BizPozyka або Кредитмаркет, де можна отримати кредит за спрощеною процедурою.
Також, варто зауважити, що багатьох підприємців МСБ бентежать процентні ставки на кредити для бізнесу в Україні. Ще бувають високі вимоги під заставне майно, різні складні процедури, тому не завжди малий і середній бізнес насправді може оформити кредит.
Але, якщо у вас така можливість є і ви зважилися оформити кредит для бізнесу в Україні, важливо прорахувати всі ризики і тверезо оцінити всю ситуацію і мати чіткий план погашення кредиту. Тільки в цьому випадку кредит стане для вас не вантажем, а можливістю поліпшити і зміцнити ваш бізнес.