Кредит на житло (Ипотека). Придбання нерухомого майна з оформленням певних договорів. Інформаційна довідка про іпотеку. Пріоритети оформлення іпотеки на житло. Реєстр, різновиди, розрахунок і методи погашення іпотечних програм.
Актуальним питанням на сьогоднішній день є питання придбання власної житлової площі. На жаль, більшу кількість сімей не може придбати житло. Багато хто цікавиться, що таке іпотека, які її плюси, як правильно оформіть.Кредіт на житло або Іпотека.
[lt id=”38″]
- Кредит на житло або Іпотека
- Умови іпотечного кредиту в Україні
- Які документи необхідні для кредиту на житло
- Плюси іпотеки на житло
- Загальнодержавний реєстр
- Кредит на житло для молодих сімей
- Недоліки квартири в новому будинку
- Іпотека для військових
- Іпотека без внеску і довідок про доходи
- Альтернатива погашения іпотеки в Україні
- Кодекс по процедурам банкрутства
- Мінуси іпотеки
- Умови іпотеки на первинному і вторинних ринках
Кредит на житло або Іпотека
Іпотека – поширений спосіб позики, форма застави. Відрізняється від споживчого кредитування. Оформивши іпотеку, ви втрачаєте право розпоряджатися грошима на свій розсуд. Загалом, це кредит на житло, що береться з конкретною метою – придбання нерухомості (приміщення для виробництва, магазин, квартира, заміський будинок, ділянка землі). При цьому залишивши заставу в банку купується майно. З моменту покупки, обраний об’єкт переходить у власність позикодавця. Даний вид послуги надають великі банки України.
Іпотечні програми в Україні будуть розвиватися, особливо тоді, коли буде економічний ріст. Всі чекають цього, так як дуже багато сімей в Україні хотіли б отримати житло, і навіть в кредит, головне, щоб на умовах, які б дозволяли ще жити і розвивати свою сім’ю, бізнес.
Умови іпотечного кредиту в Україні
Переплата буде в будь-якому випадку, але накопичення теж інфляція “подьедает”, так що тут головне зійтися на умовах, які будуть цікаві як позичальнику, так і банку. Свій будинок, квартира – це вже рідний куточок.
Щоб оформити кредит на житло, важливо дотримуватися наступних умов:
- прописка в тому регіоні, де оформляється іпотека
- українське громадянство обов’язкове
- вік від 21 року
- трудовий стаж повинен бути не менше 12 місяців і з останнього місця роботи має бути не менше 6 місяців
Ставки на іпотеку в Україні від 17% – 24% в залежності від виду нерухомості, сумі оформлення. заставі тощо якщо термін кредит від 10-15 років, то початковий внесок мінімально повинен бути 20%. Чим більше внесок, тим кращі умови на кредит на нерухомість.
Які документи необхідні для кредиту на житло
Все залежить від фінансової установи та суми кредиту на житло, але плюс-мінус перелік обов’язкових документів наступний:
- Заява позичальником на кредит
- Паспорт та ІПН
- Довідка про доходи не менше ніж за 6 місяців, а краще за останній рік
- Копія трудової книжки
- Якщо в шлюбі, то паспорт і ІПН подружжя, а також, згода на оформлення кредиту
- Якщо ви підприємець, то довідка про реєстрацію
Плюси іпотеки на житло
- Полегшення матеріально-фінансового навантаження, власна нерухомість.
- Здійснення фінансування в національній та іноземній валюті.
- Зручний кредит на житло в тривалий термін.
Згідно закону про іпотеку в Україні, зобов’язання з банком укладаються на тривалий термін (від 5 до 30 років).
Загальнодержавний реєстр
Єдина комп’ютерна база, де включені дані і відомості про майно, що передається, видається, анулюється, називається реєстр іпотек, діє в Україні з 2004 року.
Реєстратор вписує дані, грунтуючись на відомості, що подаються через суди або іпотеконосітелем, або ж довіреною особою.
Фізична та юридична особа по потребі можуть отримати виписку з реєстру, подавши письмовий запит. Дана інформаційна довідка видається протягом двох робочих днів. Це обов’язковий документ для виконання юридичних дій з метою покупки, продажу майна, спадкування тощо операцій. Довідка підтверджує те, що іпотека закрита або знята, в зв’язку з чим, накладено ніяких заборон на об’єкт, що цікавить.
Кредит на житло для молодих сімей
Доступною рішення проблеми нерухомості полягає оформленням іпотеки молодим сем’ям. Пільгова основа держави співпрацює з приватними банками. Представники держави погашають частину кредиту, наданий комерційним банком.
Існує дві типу позики – субсидований і пільговий.
- Кредитування на пільговій основі передбачається тільки для придбання квартир в новобудові (первинний ринок нерухомості);
- Субсидіювання – самостійний вибір житла. Більшою популярністю користується така нерухомість.
Недоліки квартири в новому будинку
- Несвоєчасна здача будинку в експлуатацію;
- Тривалий переоформлення у власність.
Вторинний ринок нерухомості менш популярний, але процес оформлення простіше. Підставою для відмови може бути незареєстрована перепланування квартири.
До даних програмами залучаються громадяни молодого віку, сім’ї, неповні сім’ї. Збирається пакет документів, узгоджений з акціонерним товариством, яке дає в борг.
Іпотека для військових
Іпотека для військовослужбовців служить варіацією забезпечення житла пільгової категорії населення. Основа, якої зводиться до того, щоб військовослужбовці мали можливістьвзяти квартиру в іпотеку на пільгових умовах.
- Вимоги кредитування допустимі тільки для військовослужбовців, які є клієнтами (не менше 3 років) іпотечної програми. Держава виплачує частину грошей, поки військовослужбовець служить в армії за контрактом. Тільки служба закінчується, держава припиняє виплати.
- Процентна ставка (від 9% до 12%) річних залежить від типу житла.
- Головне правило – внесення 10% його ціни. Терміни викупу не менше 3 років, а вік іпотеконосітеля до 45 років.
Іпотека без внеску і довідок про доходи
Іпотека без первісного внеску і підтвердження доходу зустрічається дуже рідко, мінімальна ставка – 10%. Працездатні громадяни 23-65 річного віку з бездоганною кредитною історією в першу чергу можуть взяти іпотеку.
Що потрібно знати для обчислення іпотеки:
Розрахувати іпотеку можливо своїми силами. Кредитні калькулятори допомагають все прорахувати.
Для цього потрібно знати:
- вартість нерухомості, що купується;
- оплачуємо дивідендний коефіцієнт початкового внеску, який повинен бути в наявності. Залишок – сума погашається кредиту;
- відсотковий річний тариф;
- період оформлення виплати (найчастіше оформляється на максимальний термін);
- чи потрібне страхування;
- вид платежу (ануїтетний, диференційований).
Альтернатива погашения іпотеки в Україні
- Аннуїтетний метод – здійснюються нарахуванням процентної ставки на залишок основної заборгованості. Згодом вони йдуть на зменшення. Перший час виплачується відсоток нарахування, а тільки після погашення процентних нарахувань, здійснюються виплати самої заборгованості.
- Диференційований вид погашення – використовується на багато рідше попереднього, але структура його простіше. Погашення виконуються рівними частинами, в результаті чого залишок боргу зменшується.
Передчасне погашення позики обумовлюється заздалегідь.
Кодекс по процедурам банкрутства
Кодекс по процедурам банкрутства в Україні набув чинності 18 квітня 2019 року. Валютні іпотечні кредити конвертуються в гривню за курсом НБУ на дату відкриття справи про неплатоспроможність. Погашення йде в рамках плану реструктуризації в розмірі 100% від ринкової вартості нерухомості, яка була визначена оцінювачем від кредитора.
Умови реструктуризації такі:
- квартири до 60 кв.м. / Не більш 13,5 кв.м на кожного члена сім’ї та для будинків до 120 кв.м присвоєна% ставка на рівні українського індексу ставок. Зараз індекс = 16,85%
- якщо площа більше, то реструктуризації встановлюється на рівні укр. індексу ставок за рік по депозитах фіз. осіб, які збільшені на 3 пункти, а план реструктуризації встановлюється на 10 років. Ставка в такому випадку = 19,85%
Мінуси іпотеки
- Висока вартість. За весь період виплачується подвійна сума.
- Високий показник офіційних доходів.
- Моральні незручності (почуття обов’язку протягом певного часу).
- Неможливість продажу нерухомості.
- Припинення виплат з боку позичальника закінчується відбиранням банком квартири. Надалі вона виставляється на продаж, для компенсації банківських витрат.
В цілому, коли потрібно житло при стабільних фінансових ресурсах, тоді можна подумати про іпотеку, як допомагає альтернативу вирішення труднощів житлового характеру. Даний спосіб досить поширений, але слід добре продумати стратегію співпраці з кредитують установою і зважити свої платіжні можливості перш ніж зв’язуватися з таким довгостроковим видом кредитування.
Умови іпотеки на первинному і вторинних ринках
- сума: 1000000 грн
- термін погашення: до 10 років
Банк | 1й внесок | Ставка (1й ринок) | Ставка (2й ринок) | Комисія |
КредоБанк | 40% | 19,85% | 19,35% | 0,99% |
ПриватБанк | 25% | 17,90% | 19,90% | – |
Ощадбанк | 30% | 19,99% | 18,99% | 0,99% |