moneyveo україна

Кредит під заставу

Кредит під заставу в Україні. Слушні поради, види застав, умови. Кредит під заставу квартири, будинки, землі, авто. Як підійти розумно – правила безпеки заставних кредитів. В якому банку можна оформити кредит під заставу в Україні.

Кредит під заставу в Україна 2020

Кредит під заставу – серйозний крок, який роблять під впливом обставин, можливо, з якоюсь метою, яка позитивно відіб’ється на подальшій долі позичальника. Гроші повинні працювати на результат, навіть якщо це купівля техніки, меблів або банальний ремонт.

Розумний підхід і відповідальність – ось вибір людини, точно знає, навіщо йому потрібен кредит. Якщо ви не знаєте навіщо вам потрібен кредит під заставу, як ви його будете віддавати і т.д., тоді не варто навіть заморачуватися і думати про це.

Ви, як позичальник повинні прорахувати всі ризики, тверезо оцінити всі свої можливість і зрозуміти, чи можете ви собі дозволити кредит під заставу і на яку суму чи ні.

Юнекс банк кредити під заставу в Україні

Кредит під заставу Україна 2020

Якщо ви прийняли взяти кредит під заставу, не потрібно відразу бігти в перший же ліпший банк, а складіть план, тому що заставити майно легко, а от повернути його назад складно.

Тому важливо оцінити:

 • стабільність вашого доходу;
 • чи є додаткові альтернативні джерела доходу;
 • чи є заощадження, які можуть підстрахувати і на скільки;
 • чи може хтось допомогти вам, якщо станеться форс-мажор;

Важливо продумати і забезпечити себе “подушкою безпеки”, тому що в іншому випадку заставу можна буде вже і не побачити.

 • дізнавайтеся ціни, порівнюйте з різними пропозиціями на ринку – це допоможе максимально зрозуміти що до чого і як краще оформити кредит із заставою;
 • складіть схему застосування кредитних коштів, детальний бюджет (якщо збираєтеся розвивати бізнес або купувати нерухомість) – краще зробити це заздалегідь, щоб не втрачати час;
 • вивчіть обов’язково пропозиції по заставному кредиту у всіх установах: доступність умов, терміни використання, прогнозовану переплату. Підберіть найкращий для вас. так, кредити під заставу нерухомості спираються на тривалі відносини з фінансовою компанією і суми там крутяться чималі;
 • оцінить ваші шанси – раптом, ви неблагонадійний позичальник з точки зору системи безпеки банку або ваше майно не відповідає висунутим вимогам. Можливо, доведеться активно побігати.

Дані поради спираються на очевидний факт: і ви, і обраний вами фінансова установа несуть ризики. Цим обумовлені жорсткі умови, і необхідність з вашого боку підійти до цього питання з усією відповідальністю.

Щоб мінімізувати ризики, видаючи кредити під заставу, фінансові компанії змушені оцінювати майно свого клієнта з точки зору ліквідності, якщо кредит повністю не буде погашений.

Зрозуміло, фінансова установа отримує дохід від обороту грошей. Не всім очевидно, але кредитні кошти – це вкладення інших клієнтів, депозити, які рано чи пізно будуть затребувані. Тому ми маємо відсотки, страховку, комісії за користування кредитом і заставу. Повірте, банк або інша фінансова компанія ні за що не упустять своєї вигоди.

Ще один важливий момент – це процентна ставка і переплата, яку ви будете змушені викласти з власного гаманця. Зазвичай вказується річний відсоток, але часто фінансові компанії йдуть на хитрість – повідомляють місячну ставку або навіть в день. Перерахуйте! Можливо, переплата, яка здавалася спочатку прийнятною, буде дуже велика.

Тепер розберемо основні види заставного кредиту.

Кредит під заставу нерухомості

Кредит під заставу від ОТП банк

Мабуть, самий «твердий» вид застави – це нерухомість. Кредит під заставу нерухомості де-юре є іпотекою, але відрізняється тим, що застава – не предмет покупки, до того ж, зазначений вид позики не можна назвати цільовим. Мабуть, саме очевидна перевага полягає в тому, що кредитор не вимагає звіту про те, для чого використовуються видані кошти. Ви можете розвивати бізнес, будувати будинок або купувати житло, в той час як заставне майно виступає гарантом для банку.

Нерухомість завжди була вигідним вкладенням, незважаючи на нестабільність ринку. Тому фінансові брокери розглядають таку заставу як найбільш надійний. Посудіть самі: якщо платежі припиняться, банк за рішенням суду отримає право вилучити і реалізувати майно, закривши заборгованість.

Як різновид споживчого кредитуванняприватний кредит під заставу нерухомості відрізняється порівняно низькими процентними ставками (завдяки твердому забезпечення), хоча вони трохи вище, ніж класична іпотека. Чому так? Тому що всю отриману суму позичальник може витратити на що завгодно, навіть на погашення стороннього кредиту, про що не зобов’язаний повідомляти – якщо так, заявлена платоспроможність клієнта знаходиться під сумнівом. Відповідно, ризик збільшується – ставка підвищується.

Але навіть так ставки приємніше, ніж у цільовихспоживчих кредитів. А ось суми значно суттєвіші. Щоб розрахувати доступний максимум, потрібно знати оціночну вартість вашої нерухомості. Врахуйте, вона повинна бути як мінімум на 20% вище, ніж запитувана вами сума.

Як і для іпотеки, оформляти такий кредитний продукт більш затратно по часу та фінансів.

Коротко про складнощі:

 • необхідно пред’явити виписки з Держ.реєстрі, оплатити послуги нотаріуса, Держ.мито;
 • оформлення страховки на весь період користування позикою (10-20 років в середньому);
 • забезпечити експертну оцінку вартості пропонованої в заставу нерухомості.

Всі ці дії – джерело зайвих витрат – їх бере на себе заявник, зацікавлений в отриманні позики. На жаль для гаманця, крім відсотків за кредит доведеться оплачувати страховку.

З урахуванням зазначених «перешкод» оформлення кредита під заставу нерухомості в Київ, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі та Україні відніме більше нервів, ніж стандартний кредит. Тому брати великі суми найбільш розумно.

Цікаво звучить, але найчастіше кредит під заставу нерухомості України беруть, щоб купити нерухомість.

 • Перша причина цього – умови іпотеки, що вимагає перший внесок (досить значний відсоток). Накопичувати довго і часто непросто.
 • Друга причина: далеко не всяке житло, а тим більше нежитлові об’єкти, можна купити за допомогою іпотеки (умови варіюються).

Так ви інвестуєте в покупку нового будинку або квартири – їх можна здавати, використовуючи ці гроші для щомісячних платежів, а згодом, коли ціна зросте, вигідно продати. Заставне майно теж залишається у вашому розпорядженні і теж може приносити прибуток.

Непоганий варіант – будівництво з наступним продажем, але радимо вивчити перспективи ринку, щоб не зіткнутися з неможливістю, реалізувати новобуд.

Ще один спосіб змусити нерухомість працювати на вас – вкласти позикові кошти в бізнес-проекти. Якщо є хороша ідея, інструменти для її реалізації і впевненість в успіху, то ваш стартап цілком скоро почне приносити реальні гроші, які підуть не тільки на погашення кредиту.

Так что кредит под заставу – це потенціал для реалізації найрізноманітніших планів і цілей.

Кредит під заставу нерухомості можна оформити в банку і без довідки про доходи. Різні банки будуть готові вам піти на зустріч, щоб ви змогли оформити потрібний вам кредит. Кредит під заставу нерухомості можна оформити в: ОТП Банк, ФорвардБанк, Приватбанк, Юнексбанку і не тільки.

Кредит під заставу квартири

Кредит під заставу від Форвард Банк

Суть такого виду фінансової підтримки в тому, що, щоб отримати кредит, потрібно надати заставу, для підтвердження свого наміру виплатити борг. Їли ж виплата не буде здійснена, банк може забрати заставлене майно в своє користування для реалізації, після якої установа зможе “відбити” позичені гроші. Кожен раз, надаючи позику, компанії йдуть на ризик, тому, видаючи кредит готівкою під заставу квартири, установа засвідчується в тому, що гроші в будь-якому випадку будуть повернуті, або клієнтом, або після використання його майна.

Застава нерухомості при отриманні кредиту, це своєрідний вид іпотеки. Головною відмінністю від стандартних класичних програм є той факт, що, що купується і заставне володіння різні. Виходить, що клієнт, у вигляді гарантій, прописує вже наявне майно, тоді як, при звичайному пропозиції, для гарантій записується нерухомість, яку планується купувати.

Такий вид позики з’явився раніше, ніж кредити без гарантій, і для компаній він є більш привабливим. Величина займаних грошей може трохи відрізнятись від суми, засвідченої в акті оцінки володінь, різниця налічує близько 10%. При такому вигляді фінансової допомоги, цільова спрямованість коштів не обов’язкова, їх застосування не буде контролюватися банком.

Кредит під заставу будинку

Щоб взяти кредит під заставу будинку потрібно зібрати якийсь перелік документів, конкретне їх кількість і найменування можна дізнатися безпосередньо в банку у фахівця. Також, потрібно враховувати, що доведеться, трохи, додатково витратиться, так як такий вид позики передбачає здійснення ряду деяких дій:

 • оцінка нерухомості, і оплата послуг оцінювача;
 • страхування заставного об’єкта;
 • виплати для отримання довідок та виписок;
 • підтвердження у нотаріуса ідентичності копій по відношенню до оригіналів;
 • виплати податків.

Даним видом кредитування дуже вигідно користуватися, якщо є потреба в отриманні великої суми, яка буде виправдовувати всю додаткову метушню і витрати. При потребі в невеликій сумі, краще скористатися іншою програмою фінансової допомоги.

Плюсом до того щоб виписати нецільовий кредит під заставу будинку буде наявність набагато меншою відсоткової ставки, зниження якої і гарантується наявністю застави. При безподатковому кредитуванні, у вигляді гарантій виступає процентна ставка, і, відповідно, великі переплати. Тільки таким чином кредитор може повернути позичені гроші.

З приводу страхування застави, то воно є обов’язковим і виконується на користь компанії. Величина страховки не дуже велика і складає близько 0,05% від величини вартості застрахованого володіння. Єдиний нюанс полягає в тому, що цю суму потрібно платити щороку, до закінчення терміну дії договору про кредитування, або до повного погашення позики.

Виробляючи виписку позики під заставу, потрібно обов’язково проводити оцінку володінь, без відповідного акту, компанія не видасть вам необхідні гроші. Від підсумків проведеної експертизи, так само залежить і сума, яку можна взяти в борг. Найчастіше, виставляється умова, що клієнт може позичити суму в розмірі 70% від визначеної, в процесі оцінки, вартості, але деякі установи готові надати трохи більшу величину.

Такий спосіб отримання фінансової підтримки на увазі наявність деяких складнощів, пов’язаних зі збором документів, їх просто потрібно трохи більше, ніж в простому кредитуванні. Так само, як уже говорилося, доведеться, додатково витратиться. Але крім всього цього, кредити під заставу нерухомості мають ряд переваг:

 • величина нарахованих відсотків набагато нижче;
 • можлива досить велика сума позики;
 • термін виплати позики, досить тривалий, для спокійного її погашення;
 • кілька більш гнучкі вимоги для клієнта.

Негативних же наслідків, наприклад, втрата закладеного майна можна з легкістю уникнути, достатньо просто вчасно і в повному обсязі проводити виплати.

Також варто відзначити, що завдяки наявності гарантій, банки часто погоджуються видати кредит під заставу нерухомості без довідки про доходи, необов’язковість такого умови, можна вважати величезним плюсом. Багато людей мають неофіційний заробіток, який отримують в достатній кількості для виплати по боргах, але він не враховується документально при виписці позики. А офіційного доходу не достатньо для отримання позики. Тому кредит під заставу нерухомості без обов’язкового пред’явлення довідок буде дуже до речі для таких людей.

Кредит під заставу авто

Як вчинити, якщо немає у власності житла або земельної ділянки, але є автомобіль? Транспорт – популярний «претендент» для використання в якості застави. До того ж, оформити кредит під заставу авто можна швидко і без зайвої тяганини.

У вас є два шляхи: звернутися в банк або в автоломбард. Останні – це організації або приватні підприємці, які мають державну реєстрацію, що спеціалізуються на видачі кредиту саме під заставу автотранспорту. Звертайте увагу на ті фін. установи, які зберігають за власником право водіння.

З ким співпрацювати, ви вибираєте на власний розсуд. Ломбарди не вимагають докази платоспроможності клієнта, процедура оформлення проста і прозора, але ми виділили кілька істотних мінусів:

 • майно, як правило, вилучають з користування;
 • оплата стоянки з охороною і страховки КАСКО;
 • ломбарди оцінюють самостійно, і сума позики буде не більше 50% від вартості авто;
 • деякі власники ломбардів (якщо береться в борг велику суму) можуть зажадати зняти авто з обліку, щоб в подальшому не було труднощів з його продажем або розбором на запчастини;
 • непомірно високі відсоткові ставки – переплата буде вище повної вартості автомобіля;
 • штрафи і подвоєння ставки за прострочення;
 • невеликі терміни користування позикою (зазвичай до року).

Перевага – лояльні умови погашення боргу, якщо в достроковому порядку, то ні штрафів, ні комісій не буде.

З урахуванням ситуації, не викликає сумніву, що авто можна позбутися запросто. При недотриманні умов кредитного договору майно буде продано.

Кредит під заставу автомобіля в банку – менш ризикована справа.

Ви можете:

 • залишити авто в користуванні;
 • взяти гроші на тривалий термін (5-6 років);
 • розраховувати на прийнятні умови і більш низькі процентні ставки;
 • подати запит на перекредитування;
 • користуватися іншими послугами банку в якості повноправного клієнта.

Не вдасться уникнути страхування:заставного авто за програмою КАСКО (для автомобілів старше п’яти років умови можуть бути іншими) і життя позичальника на весь термін кредитування.
Для застави підійде легковий автотранспорт, чий вік не повинен перевищувати 10 років на кінець терміну дії кредитного договору. Банк також накладає обмеження на пересування автомобіля, а для перетину державного кордону потрібне узгодження.

Однак і тут навряд чи можна сподіватися на суму кредиту, що перевищує 50% від оціночної вартості майна. Але можна пошукати лояльне в цьому плані фін. установа.

Кредит під заставу землі

Використовувати в якості працюючого застави не тільки житлові об’єкти, а й земельні ділянки. Однак далеко не в кожному банку вам вдасться оформити вигіднийкредит під заставу землі. На жаль, ліквідність такого майна викликає сумніви у банкірів, а рівень цін на земельному ринку може істотно змінитися протягом усього строку дії кредитного договору (10-20 років).

Є й інші особливості:

 • неможливо закласти землю сільськогосподарського призначення (продаж в Україні заборонена);
 • ділянка повинна бути призначений для будівництва об’єктів, мати комунікації і відповідне розташування;
 • наявність одного власника, що не часткова власність;
 • встановлені точні межі;
 • страховка ділянки;
 • рідко сума позики перевищує 50% від оціночної вартості застави.

В цілому, нерухомість в якості застави – це непогане рішення, якщо потрібно «оживити» кошти, раніше вкладені в нерухоме майно. Тільки потрібно ретельно вибирати кредитні програми і точно розраховувати свої сили. Також врахуйте, що вартість застави повинна бути досить висока, інакше, по-перше, банки не будуть з вами співпрацювати, по-друге, витрати будуть непорівнянні з остаточної оціночною вартістю об’єкта (якщо він недорогий).

Істотний плюс – банк видасть вам кредит під заставу нерухомості без довідки про доходи, без потреби доводити свою спроможність. Застави в якості забезпечення буде досить.

Інші способи

У сфері споживчого кредитування заставою може виступати право власності або будь-яке майно, що має фактичну цінність. Головна умова – його ліквідність на ринку аналогічного товару. Так, предмети розкоші, твори мистецтва, коштовності, антикваріат – це те, що може бути заставної гарантією для банку, але рідко в цій якості використовується.

Справа в тому, що вказане майно важко реалізувати і виручити необхідну суму, навіть якщо їх вартість порівнянна з, наприклад, нерухомими об’єктами.

Інший вид застави – цінні папери та банківські вклади. Це вже практичні живі гроші, які згодом банк може використовувати в своїх потребах, якщо боржник не виконав покладені на нього зобов’язання.

Як вже говорилося, фінансову допомогу під заставу найкраще виписувати в великому обсязі. Кредит з обов’язковим запорукою просто не буде вигідним, коли потрібна невелика сума. Найчастішими передумовами для виписки такої позики є:

 • купівля нового житла або іншої нерухомості;
 • будівельні або реставраційні роботи на іншому об’єкті;
 • використання коштів для налагодження бізнесу;
 • виплата за навчання в університеті.

В останньому випадку можна взяти відповідний кредит, але пропозиції для бізнесу мають кілька складнощів при оформленні.

Для оформлення кредиту під заставу потрібно пред’явити певні документи:

 • посвідчення особи і свідоцтво про реєстрацію в податковій;
 • документ, що свідчить про право розпоряджатися майном, яке оформляється у вигляді застави;
 • супутні папери на нерухомість;
 • довідка, де записані відомості про мешканців, прописаних на закладається житлоплощі.

Всі папери потрібно продублювати і запевнити їх відповідність оригіналам у нотаріуса, копії банк залишає собі.

Якщо у вигляді застави виступає приватний будинок з ділянкою, то окремо потрібно пред’явити документи на землю.

Пропозиції установи досить прозорі, а при оформленні позики, клієнт отримує графік, якому потрібно слідувати при творі виплати. Таким чином, можна взяти кредити під заставу нерухомості в Україні.

Підбиваючи підсумки

Кредити під заставу, це прекрасний спосіб отримати швидко і без проблем потрібну суму грошей, але такий спосіб має кілька нюансів, які можна вмістити в невеликій список:

 1. Наявність більш низьких відсотків, не обов’язкова пред’явлення довідок про доходи, тривалий термін виплат і великі суми позики – це безперечні плюси;
 2. Можливість втратити майно зводиться до нуля, якщо повністю дотримуватися графіку виплат. Через довгого терміну кредитування, щомісячні суми не дуже великі, тому вносити їх буде не важко;
 3. Додаткові витрати на страхування;
 4. Обов’язкова оцінка, а при внесенні в заставу будинку з ділянкою, варто враховувати, що експертиза будинку проводиться окремо від аналізу вартості землі.

Ніякої кредит не буде страшний, якщо повністю і досконально вивчити всі можливі нюанси. З цієї причини не варто побоюватися задавати питання співробітнику компанії кредитора, а також потрібно ретельно вивчати договір, щоб уникнути будь-яких нерозумінь.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )