Яка мінімальна допомога з безробіття в Україні?

Допомога держави безробітним – що потрібно знати? Статус безробітного – вирок або вихід є? Який план дій, після того, як вас скоротили? Як оформити допомогу на біржі праці? Чи може людина, яка має статус безробітного, отримати позику?

[lt id=”2″]

Громадянин України, який залишився без офіційного робочого місця, має право отримувати допомогу по безробіттю. Багато українців сьогодні втратили офіційного працевлаштування. Дане явище викликане непростою економічною ситуацією в країні. Підприємства закриваються, фірми ліквідуються, бюджетні установи скорочуються. Після втрати роботи неможливо забезпечувати необхідним родину і платити комунальні послуги. Щоб швидше знайти роботу і почати отримувати державну допомогу, потрібно стати на облік в центр зайнятості.

Какое минимальное пособие по безработице
Яка мінімальна допомога з безробіття

Яка мінімальна допомога

Високий рівень безробіття в нашій країні викликаний економічною кризою. На облік в державний центр зайнятості можуть ставати люди, що втратили місце роботи і студенти після закінчення ВНЗ. Людині, яка отримала статус безробітного, починає нараховуватися виплата. Отримувати допомогу на біржі праці можна не більше одного року. При цьому якщо громадянин України перебуває у передпенсійному віці, йому гарантовані виплати протягом двох років.

Згідно зі статистикою в попередньому році українці, стали на облік в Центр зайнятості, отримували:

  1. Мінімальна допомога в розмірі 610 гривень. Виплата в мінімальному розмірі призначається:
  2. особам, чий страховий стаж становить півроку;
  3. людям, закінчили технікум, коледж чи університет.
  4. грошове посібник в більшому, ніж мінімальний розмір. Призначається виплата:
  5. людям зі стажем роботи більше півроку;
  6. українцям, тимчасово непрацюючим через догляду за людьми, які самостійно про себе подбати не можуть.

Розмір допомоги залежить від стажу роботи. Тим, хто був офіційно працевлаштований протягом двох років, призначене посібник 50% від заробітної плати. Особи, які мають страховий стаж від 2 до 6 років отримуватимуть 55% від заробітку, від 6 до 10 років – 60%. Максимальний розмір допомоги – 70% від офіційного доходу на останньому місці роботи. Призначається така виплата українцям, які мають стаж більше 10 років.

Чи змінюється сума допомоги по безробіттю

… поки людина стоїть на обліку.

Нарахування починається з дня відмітки в Центрі зайнятості. Відвідувати установа необхідно в зазначений фахівцем термін. Неявка в призначений день загрожує зняттям з обліку і, відповідно, позбавленням виплати. Розмір допомоги залежить від терміну перебування на біржі праці.

Розраховується виплата наступним чином:

  • 100% – перші три місяці;
  • 80% – по через три місяці;
  • 70% – наступні півроку.

Загальний термін виплат – один рік. Якщо людина звільнилася за власним бажанням, нарахування проводиться тільки через три місяці. Відповідно, отримувати допомогу він буде тільки 9 місяців. Студенти, тільки що закінчили навчальний заклад, а також переселенці і люди, які відслужили термін в армії, можуть розраховувати на виплати протягом півроку. Тільки громадяни України, яким залишилося 2 роки до пенсії, зможуть отримувати допомогу майже на протязі двох років. Максимальний розмір соціальної допомоги не повинен перевищувати суму чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Як оформити допомогу по безробіттю?

Щоб отримувати соціальну допомогу, слід звернутися в Центр зайнятості. Сьогодні держава надає можливість ставати на облік не тільки за місцем реєстрації. Оформити допомогу можна у відділенні, яке знаходиться до вас ближче всього.

З документів випливає надати:

  • паспорт українського громадянства;
  • ідентифікаційний код;
  • трудову книжку.

Заява складається на місці. зараз для українців діють спрощені процедури. Завдяки розвитку інформаційних технологій всі дані про платників податків вносяться до державних бази даних. Саме тому паперові довідки про доходи більше не потрібні. українські Центри зайнятості працюють з онлайн-програмами.

Нововведення уряду в 2019 році

Серед останніх змін в законодавстві України варто відзначити:

  • підвищення виплат для людей передпенсійного віку;
  • отримання посібників на пластикову карту банку після двох місяців перевірки безробітного.

При цьому процедура оформлення та перелік документів для постановки на облік не змінилися. Перевіряти будуть переселенців, які переїхали жити в Україна. Таким особам необхідно пред’явити довідку про тимчасову реєстрацію. Документ є підтвердженням місця проживання переселенця за адресою тимчасової прописки. Спеціальна комісія біржі праці повинна провести перевірку матеріально-житлових умов переселенця.

Як викрутитися, якщо людина опинилася без роботи?

Повністю розраховувати на допомогу держави працездатній особі не варто. Допомога призначається тимчасово і потрібно шукати роботу.

Фахівці радять дотримуватися деяких правил:

  1. Чи не панікуйте, якщо вам повідомили про скорочення. Вихід можна знайти з будь-якої ситуації. Якомога швидше оформляти в Центрі зайнятості, щоб отримувати кошти на існування.
  2. після того, як ви отримали статус безробітного, починайте пошук підходящої вакансії. Помічниками в цьому вам стануть:
  3. різні інтернет ресурси;
  4. біржа зайнятості, де ви оформилися.
  5. оформляйте субсидію. Особам, які опинилися тимчасово непрацездатними, також потрібно оплачувати комунальні послуги.
  6. Під час пошуку роботи займіться чимось корисним. Можна вдосконалити знання мови, навчитися новій справі.
  7. Чи не ігноруйте можливість підробітків онлайн. Сьогодні робота на дому – це не яскравий гасло і 100% шахрайство. Будь-який бажаючий може підробити у вільний час, а тим більше, якщо його багато.
  8. поспілкуйтеся з друзями, родичами, однокласниками. Брак часу не надавав таку можливість раніше. Людині, яка втратила робоче місце, близькі можуть допомогти знайти роботу швидше.
  9. Чи не спокушайтеся на вигідні пропозиції роботи з випробувальним терміном. вас можуть просто використовувати. Для початку вивчіть пропозицію компанії, що пропонує роботу. Також корисно прочитати відгуки.
  10. Власний бізнес – як варіант виходу з ситуації. Можливо, ви давно про це мріяли. але де взяти кошти? Грамотний підхід до справи, фінансова допомога кредитора і чому б і ні?
  11. Є улюблену справу? Займіться hand-made. Сьогодні це затребувано і прибутково. точно також можна займатися репетиторством, наданням послуг сантехніка, медичної сестри, няні тощо. Поки ви шукаєте роботу потрібно на щось жити, а державної допомоги навряд чи буде достатньо.

Тимчасовим помічником може стати домашня скарбничка. завжди потрібно налагоджувати хоча б невеликі кошти для непередбачених витрат. ідеальний варіант – депозит в перевіреному банку. Навіть незначна сума зможе виручити у важкий момент.

Що робити безробітному, якщо терміново знадобилися гроші?

Якось прожити на допомогу держави, використовуючи накопичені кошти і займаючись підробітками можна. Але, де шукати вихід, якщо ситуація термінова, а до виплати ще місяць? Не турбуйтеся! Якщо фінанси потрібні терміново, ви можете спробувати оформити кредит. І якщо в банку вам навряд чи схвалять заявку, то в МФО ви можете отримати позику, незважаючи на статус безробітного. Тим більше, багато мікрофінансові компанії пропонують позики першим клієнтам без відсотків.

Теж цікаво:

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Коваль/ автор статті

Вже понад 9 років займаюсь розглядом та аналізом кредитного та мікрокредитного ринку в Україні. Копірайтер та контент-менеджер проекту OnlineCredit.in.ua

Додати коментар