moneyveo україна

Як дізнатися, чи є я в чорному списку боржників за кредитами?

[lt id=”2″]

Як перевірити відомості про себе в різних списках боржників?

Коли корисно дізнаватися кредитну історію? Особливості чорних списків. Як псується кредитна історія? Як самостійно дізнатися свою КІ?

Щоб знизити рівень ризику, фінансові організації, що видають кошти в кредит, користуються спеціальними базами даних. Кожен банк складає свій список клієнтів, що містить інформацію про благонадійність позичальників. Коли людина приходить до фінустанови з проханням про надання грошей в борг, його перевіряють спочатку по своїй основі, а потім робиться запит в бюро кредитних історій. Там збираються відомості про всіх осіб, які отримували позикові кошти. За результатом перевірок фінустанова видає позитивну або негативну відповідь.

Манивео кредит онлайн
Манівео кредит онлайн

Чорний список боржників за кредитами

Насправді, потрапити в чорний список банку досить легко. Відомі випадки, коли клієнти не здогадуються про свій новий статус. І може навіть статися так, що людина помилково заноситься в категорію боржників.

У такій ситуації він має право звернути увагу банківських співробітників на цю помилку або просто подати в суд. Фінустанова несе відповідальність за зміст свого чорного списку боржників.

Коли виникає необхідність перевірки КІ?

Кредитна історія – відображення виконання всіх фінансових зобов’язань українського громадянина, пов’язаних з отриманням і поверненням позикових коштів. Це збірне досьє. Воно формується на основі даних, що надаються банками та іншими кредитними організаціями, а також урядовими органами.

Перевірка власної кредитної історії найчастіше необхідна при таких обставинах:

 1. Відмова в кредитуванні. Банки не зобов’язані пояснювати, чому вони не готові надати конкретну суму певному клієнту. І, якщо вам відмовляють в одному, другому, третьому фінустанові, це привід задуматися про те, чому так відбувається. Основна причина вісімдесяти відсотків негативних рішень за клопотаннями позичальників – як раз зіпсована кредитна історія.
 2. Бажання отримати новий кредит після закриття старого. Якщо ви недавно розрахувалися за позикою і плануєте знову брати гроші в борг, не зайвим буде подивитися, чи передали попередні позикодавці в бюро інформацію про те, що ви внесли всі платежі. Так ви заощадите час і уникнете незрозумілого відмови.
 3. Побоювання з приводу того, що вашими документами могли скористатися шахраї. Якщо несприятлива ситуація мала місце, бажано переконатися в тому, що на вас не оформили мікрокредит. Їх видають не банки, а МФО, і нерідко через інтернет. Оскільки особиста присутність власника документів не вимагається, сторонні можуть без особливих зусиль замовити кредит на ваше ім’я. Мікропозики припускають маленькі суми, розміром в декілька тисяч гривень, але навіть самий незначний борг псує КІ і вимагає повернення.

Які бувають чорні списки?

Какие бывают черные списки
Які бувають чорні списки?

Благонадійність клієнта для кожної фінустанови стоїть на першому місці, коли піднімається питання про видачу позики. Існує відразу кілька баз боржників. Присутність хоча б в одній може виключати отримання кредиту.

Розрізняють:

 • чорний список банку (формується в кожному такому закладі);
 • загальна база боржників (збирається співробітниками БКІ);
 • єдиний реєстр українських боржників (використовується в виконавче провадження).

Чорні списки банківських організацій

Так називають бази з боржниками для внутрішнього користування фінустанов. Туди заносять такі категорії клієнтів:

 • неплатники з будь-якого виду позики (в довгостроковій перспективі, а не епізодично);
 • особи, які вчинили по відношенню до банку шахрайські дії;
 • люди, намагалися отримати позику замість іншої людини;
 • сумлінні платники за позикою, що використали кошти не за призначенням (при цільовому кредитуванні);
 • які порушили порядок користування заставним майном;
 • НЕ здійснили дострокове погашення фінансових зобов’язань в спірній ситуації.

Трапляється так, що в чорний список банки заносять цілком добропорядних платників, які набагато раніше, ніж планувалося, повернули всі гроші, взяті в борг. Видаючи кредит, фінустанова сподівається на цілком конкретний прибуток. Якщо кредит погашається достроково, і клієнт не виплачує левову частку відсотків, які повинні були набігти за рік або більше, банку невигідно з ним співпрацювати. Щоб не наступати на ті ж граблі, фінустанова може відсіяти такого позичальника.

Банківські списки клієнтам доступні не бувають, на відміну від наступних двох баз боржників.

бюро кредитних історій

До цієї організації передається інформація про позичальників, які прострочили свої фінансові зобов’язання на місяць і більше. Втім, терміни можуть бути і довше, оскільки банки не завжди подають відомості оперативно. Дізнатися свою КІ в УБКІ можна самостійно. Є два шляхи:

 1. Зайти на офіційний сайт бюро, можна самостійно. Є два шляхи: зареєструватися в системі та перевірити відомості онлайн. Ця процедура коштує 50 гривень.
 2. Отримати звіт за позиками один раз на рік можна безкоштовно. Це передбачається законом України. Слід відправити письмову заяву на адресу бюро, тоді вам прийде відповідь в цій же формі. Писати сюди: 01001, Київ, вулиця Грушевського, 1-д.

єдиний реєстр боржників

У нього потрапляють люди, щодо яких рішенням суду було відкрито виконавче провадження.

Це може статися при несплаті за такими пунктами:

 • кредит, взятий у фізичної або юридичної особи;
 • послуги ЖКГ;
 • штрафи;
 • аліменти (заборгованість понад три місяці).

Потрапити до реєстру можна також завдяки випадку. Через:

 1. Помилки банку. Вона може бути технічної або ініційованої людським фактором. Полягає в передачі невірних відомостей в БКІ. Якщо це сталося, слід написати офіційну заяву в банк з проханням розібратися.
 2. Неповної виплати по кредиту. Після внесення останнього платежу може зависнути маленька сума, якщо ви неправильно розрахували обсяг виплат. Щоб такого не сталося, після погашення кредиту потрібно брати довідку в банку про те, що фінансові зобов’язання закриті.
 3. Позики, взятого на ваше ім’я, але сторонніми особами.

Людям, які значаться в реєстрі боржників, не тільки не видають кредити. У них можуть виникати проблеми з продажем майна або при виїзді за кордон.

Оскільки єдиний реєстр відкритий для того, щоб інформувати боржників про їх невиконані зобов’язання, доступ до нього відкритий для будь-якого українського громадянина. Перевірити дані можна на офіційному web-ресурсі Міністерства юстиції. система була запущена в 2017 році і з того моменту постійно наповнюється. туди вносять відомості як про фізичних, так і про юридичних осіб.

Як працювати з сайтом УБКІ?

Щоб подивитися свою кредитну історію в бюро онлайн, виконайте кілька простих кроків:

 1. Відвідайте сайт організації:https://secure.ubki.ua/credit-history.php.
 2. На сторінці в спеціальну форму введіть свою дату народження і номер мобільного телефону. За СМС вам тут же прийде код підтвердження, який потрібно ввести на сайті, щоб продовжити процедуру.
 3. Повідомте додаткову інформацію: ПІБ, ІПН, серію і номер паспорта.
 4. Сфотографуйте з паспортом, відкритим на першій сторінці, для ідентифікації особи.
 5. Проведіть оплату по обраному каналу. Потім вам прийде звіт з необхідною інформацією.

Як знайти себе в реєстрі боржників МЮ?

На офіційному web-ресурсі Міністерства юстиції користувачам доступні такі категорії:

 • єдиний реєстр;
 • невиплати аліментів;
 • борги по зарплаті;
 • перешкоджання в побаченні з дитиною.

Боржника в єдиному реєстрі потрібно шукати за такою схемою:

 1. Переходимо на web-сторінку: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.
 2. вибираємо тип боржника (фіз- або юрособа). Для перевірки людини вписуємо ПІБ, дату народження та ІПН. Всі записи робляться державною мовою і в точній відповідно до тих, що в документах.
 3. натискаємо кнопку, яка пропонує почати пошук.
 4. Дивимося інформацію. Результат перевірки містить:
 5. ПІБ;
 6. дату народження;
 7. ким виданий документ про виконавче провадження;
 8. орган, відповідальний за виконавчі процедури;
 9. номер виробництва;
 10. тип стягнення.

Последняя категория довольно обширна. В нее могут быть включены:

 • стягнення боргів за позиками;
 • заборгованості по аліментах;
 • штрафи за порушення адміністративного характеру;
 • грошові кошти, що стягуються на користь держави;
 • вилучення майна;
 • оплата витрат за виконавче провадження;
 • борги по комунальним платежам;
 • ліквідація перешкод для здійснення контакту з дитиною.

Чорний список «ПриватБанку»

Цей банк має величезну кількість клієнтів серед українських громадян. У нього досить розвинений сервіс інформування, який включає також можливість перегляду чорного списку. В базу, що знаходиться у відкритому доступі, входять не всі боржники, а лише шахраї, оформивши кредит з використанням фальшивих документів. Банк просить всіх, хто може допомогти в затриманні злочинців, надати її, отримавши за турботи фінансову компенсацію. Анонімність гарантується.

Базу шахраїв можна подивитися так:

 1. Перейти по посиланню: https://privatbank.ua/ru/fraud/region.
 2. Вибрати область, яка вас цікавить.
 3. Далі завантажується список шахраїв, який містить прізвище, ініціали та рік народження боржника. Оскільки закон забороняє розголошення особистих даних, банк обмежується мінімальною інформацією про аферистів.

Вас порахували боржником?

Тоді вам знадобляться декілька простих порад:

 1. Якщо вам стало відомо, що ви перебуваєте в чорному списку конкретного банку, можете спробувати взяти кредит в іншому. Якщо вас занесли в власну базу по внутрішні причини, а в бюро не поскаржилися, це спрацює.
 2. Якщо ви виявили, що кредитна історія містить прострочення, яких в реальності немає, сміливо вирушайте в банк, який передав в бюро таку інформацію. після розгляду ваша позитивна КІ буде відновлена.
 3. Коли КІ зіпсована за справу, в банк йти марно. Відправляйтеся краще в МФО. ці компанії теж перевіряють КІ перед видачею позик, але в деяких установах практикується видача коштів неблагонадійним претендентам. Беручи кредити в МФО, можна навіть виправити КІ. Для цього потрібно брати невеликі суми і вчасно їх повертати. Щоб не розоритися на відсотках, шукайте компанії, що видають першим клієнтам позики під нуль відсотків. Фінустанови найчастіше дивляться історію за останні два-три роки. Якщо після істотних прострочень ви протягом декількох років зарекомендуєте себе чесним і відповідальним позичальником, можна розраховувати на банківський кредит.

Виключення з реєстру боржників на сайті МЮ відбувається дуже просто. Необхідно всього лише погасити борг або виконати майнові зобов’язання. Якщо має місце несправедливість, можна в судовому порядку домогтися скасування ухвали про відкриття провадження.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
cpacredit/ автор статті
Додати коментар